Marka COS PRZEDSTAWIA WSPÓŁTWÓRCÓW INSTALACJI SALONE DEL MOBILE 2020

Marka COS, po raz dziewiąty z rzędu weźmie udział w Mediolańskim Tygodniu Designu. Podczas
targów Salone del Mobile zaprezentuje wielkoformatową instalację, przygotowaną we współpracy z pracownią architektury i miejskiego wzornictwa ecoLogicStudio.

Celem wspólnej ekspozycji COS i ecoLogicStudio jest połączenie światów natury i budownictwa. Interaktywna instalacja połączy design z nauką, a innowacyjne zastosowanie różnorodnych gatunków alg stworzy wyjątkowe i wciągające doświadczenie.

Pomimo swojej nowoczesności, inspiracją dla projektu stanowiła bogata historią pałacu Isimbardi, w którym kolejny raz zagości COS podczas Salone del Mobile. Źródłem natchnienia dla bioprojektantów były także szesnastowieczne badania Leonarda da Vinci nad wirami wodnymi, które doprowadziły do powstania systemu kanalizacji Mediolanu. Instalacja będzie eksperymentalnym modelem zamkniętego obiegu surowców. Nowe rozwiązania biotechnologii zostaną włączone w procesy miejskiego ekosystemu dzięki wzornictwu. Ekspozycja będzie eliminować dwutlenek węgla z atmosfery poprzez fotosyntezę – przedstawi również rozmaite korzyści i zastosowania mikroalg w urbanistyce.

Zobacz również: Moda | Ekologia | Kolekcja


Ekologia i innowacje materiałowe były zawsze filarem marki COS.” mówi Karin Gustafsson, dyrektorka kreatywna COS. „Na tegorocznej edycji Salone del Mobile sprawdzimy, jak dzięki naturalnym zdolnościom niektórych organizmów możemy ograniczać nasz wpływ na środowisko w codziennym życiu. Dotychczasowa działalność ecoLogicStudio pokazuje, jak biologia i fizyka mogą nie tylko ulepszać nasz świat, ale być także doznaniem estetycznym. Jesteśmy zachwyceni, że przedstawimy ich kolejne dzieło w Mediolanie w tak dużej skali”.

Claudia Pasquero i Marco Poletto z pracowni ecoLogicStudio zapowiadają:

Cieszymy się, że współpracujemy z COS nad instalacją, która jest dla nas tak ważnym i wyczekiwanym wydarzeniem. Od wielu lat prowadzimy badania nad regeneracyjnymi zdolnościami wielu organizmów, by wykorzystać ich możliwości do zamknięcia obiegu konsumpcji naszych miast. Aby to, co jest z nich usuwane, mogło być przetwarzane w nowe surowce. Dzięki temu projektowi zyskaliśmy wyjątkową szansę, by w samym centrum Mediolanu zaprezentować siłę fotosyntezy mikroalg. To dla nas okazja, by w przestrzeni publicznej badać zależności pomiędzy nauką a sztuką. Ta fascynacja łączy nas z COS – i jest podstawą naszej współpracy”.

Instalacja będzie dostępna dla publiczności od 21 do 25 kwietnia 2020 r. w Palazzo Isimbardi przy Corso Monforte 35 w Mediolanie.

Marka COS