Marka COS w letnim pawilonie londyńskiej galerii Serpentine

Marka COS już siódmy rok z rzędu wspiera cykl wydarzeń artystycznych w letnim pawilonie londyńskiej galerii Serpentine. Podczas najbliższych wakacji przygotowano bogaty program piątkowych spotkań ze sztuką, muzyką, poezją, teatrem czy modą. Odbędą się one w przestrzeni instalacji, którą zaprojektował japoński architekt Junya Ishigami.

W cyklu Park Nights 2019 zaplanowano osiem piątkowych wieczorów – od 5 lipca do 27 września – poświęconych różnorodnym dziedzinom sztuki. Wydarzenia te odbędą się w przestrzeni letniego pawilonu galerii Serpentine, który co roku projektowany jest przez innego twórcę – tym razem jego autorem jest japoński architekt Junya Ishigami. Inspirowana dachem konstrukcja nawiązuje do najbardziej podstawowego elementu architektonicznego świata: jednocześnie okrywa przed żywiołami i tworzy wewnętrzną przestrzeń. Zamknięta, intymna atmosfera pozwala odwiedzającym otworzyć się na bliskie spotkanie ze sztuką.

Po raz pierwszy w historii, dodatkowe wydarzenie z cyklu Park Nights zaplanowano poza pawilonem galerii. Odbędzie się ono w hybrydowym butiku-galerii COS w centrum Coal Drops Yard w londyńskiej dzielnicy King’s Cross.

Marka COS współpracuje z Serpentine Galleries już od siedmiu lat. W tym roku jednak po raz pierwszy pełni rolę sponsora tytularnego cyklu Park Nights. Kuratorką cyklu COS x Serpentine Park Nights 2019 została Claude Adjil, która pełni w galeriach Serpentine rolę Curator at Large. Nad projektem pracuje także dyrektor artystyczny instytucji Hans Ulrich Obrist, kurator asystujący Kostas Stasinopoulos oraz producentka Holly Shuttleworth.

Podczas wydarzeń z cyklu Park Nights galerie Serpentine goszczą najbardziej ekscytujących twórców na świecie. Ich prace i występy umożliwiają wyjątkową interakcję pomiędzy artystą, publicznością a miejscem

-komentują dyrektor artystyczny Serpentine Galleries Hans Ulrich Obrist i dyrektorka generalna Yana Peel.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły