Marka Elementy świętuje 5 urodziny! Z tej okazji powstał wyjątkowy projekt Relove

Marka Elementy świętuje 5 urodziny! To idealny moment na podsumowanie dotychczasowych
działań i rozpoczęcie kolejnego rozdziału. Z tej okazji powstał wyjątkowy projekt Relove, który
stanowi kwintesencję odpowiedzialnego podejścia do zakupów i przywraca niechcianym ubraniom ich dawny blask.

Od początku istnienia Elementy konsekwentnie udowadniają, że zmiana w podejściu do tworzenia i sprzedawania mody jest możliwa, a wręcz – konieczna. Trzy główne i niezmienne filary działalności firmy to przejrzystość cen, transparentność produkcji i kapitał społeczny. W czasach, kiedy marketing znaczy więcej niż realna wartość produktu, twórcy marki wierzą, że cena ubrania powinna być wyznaczona jakością wykorzystanych materiałów i pracą włożoną w jego stworzenie. Klienci mają prawo wiedzieć, ile cały proces kosztował. Tworzone w warszawskiej szwalni produkty są funkcjonalne i ponadczasowe, a dzięki wysokiej jakości wykonania pozwalają stworzyć idealną garderobę na lata.

W tym roku po raz pierwszy marka zdecydowała się świętować swoje urodzin w wyjątjkowy sposób.Do dnia 25 października cała dostępna kolekcja objęta jest 15% rabatem. To jednak nie koniec niespodzianek. Po pięciu latach działalności w duchu zrównoważonej mody Elementy postanowiły pójść o krok dalej tworząc projekt Relove, dający nowe życie niechcianym ubraniom. Do współpracy marka zaprosiła znaną polską ilustratorkę Olę Niepsuj, która przygotowała oprawę graficzną projektu. Jej styl, stanowiący połączenie tradycyjnych technik z rysunkiem cyfrowym, idealnie wpisuje się w koncepcję marki i nadaje projektowi nieco nostalgiczny retro charakter.


Projekt Relove pojawił się w naszych głowach już w 2018 roku. Wymagał on bardzo wielu przygotowań.
Jedynym z największych wyzwań było dla nas znalezienie partnera, który zajmie się recyklingiem ubrań.
Wtedy też, polski rynek mody ekologicznej dopiero kiełkował i mało kto interesował się wtórnym wykorzystaniem materiałów. Do dziś minimum wagowe produktów oddawanych do przetworzenia jest
bardzo wysokie, jednak dzięki negocjacjom udało nam się zawrzeć kontrakt z jednym z największych przetwórców na rynku. W tej współpracy widzimy bardzo wysoki potencjał na przyszłość – na pewno
nie zakończy się na jednym projekcie. – mówi Bartosz Ladra, współwłaściciel marki.

Dzięki Relove wszystkie ubrania z metką Elementy będą mogły znaleźć nową właścicielkę, która pokocha je na kolejne lata. Bo kto z nas nie ma w szafie płaszcza, który miał być na lata, ale ostatecznie jednak czuje się lepiej w innym jego odcieniu? Koszula bez guzika? Lekko przetarte lamówki? Sukienka, której rozmiar nie zmienia się wraz z Twoją sylwetką? Szkoda, aby wisiały nieużywane w szafie. Wystarczy przynieść je do butiku i przekazać obsłudze sklepu. Marka zadba o odświeżenie produktów i naprawę drobnych usterek, a dawna właścicielka otrzyma rabat w wysokości od 10% do 25% na kolejne zakupy. Wysokość zniżki uzależniona jest od stanu przekazywanych ubrań i obowiązuje na tę kategorię produktów, z której pochodziła oddawana rzecz. Program będzie dostępny w warszawskich butikach marki, w których można zarówno oddać niechciane ubrania, jak i zakochać się na nowo w produktach znajdujących się na wieszakach obrandowanych logo Relove – dostępnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Wśród nich szczęśliwcy mają szansę znaleźć przekazane przez Klientki perełki z poprzednich kolekcji, które nie są już dostępne w regularnej sprzedaży.

Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach butiki online biorą górę nad tradycyjnym modelem
sprzedaży, dlatego w kolejnym etapie skupimy się na tym, aby projekt Relove znalazł swoje miejsce
także w przestrzeni internetowej – rozwijamy zakładkę projektu na naszej stronie po to, aby umożliwić
naszym Klientkom przekazywanie ubrań bez konieczności wychodzenia z domu. – dodaje Marta
Garbińska-Włodarczyk, dyrektor kreatywna i współzałożycielka marki.

Zobacz również: Moda | Projektant | Butik  | Fotografia |Kolekcja