Stół SN106, krzesła SN52

Marka Skovby nareszcie w Polsce! Ich drewniane meble to ikony designu

Dzięki sklepowi Pufa Design do Polski zawitała kolejna skandynawska marka. Skovby tworzy znakomite drewniane meble, wykorzystując rzemieślnicze tradycje i nowoczesne pomysły.

W 1933 roku duński stolarz Thorvald Rasmussen postanowił zająć się produkcją systemów przedłużeń, pozwalających przystosowywać niewielkie stoły na potrzeby większej liczby biesiadników. Tak powstała firma Skovby, dziś prowadzona już przez trzecie pokolenie Rasmussenów. Jej działalność opiera się – niczym stół – na czterech solidnych nogach: rodzinnym rzemiośle, klasycznym wzornictwie, nowoczesnych i praktycznych rozwiązaniach technicznych oraz zrównoważonej produkcji.

Rzemiosło? Naturalnie!

Marka Skovby sygnuje stoły, ale także tapicerowane krzesła, komody, witryny i inne meble. Każdy projekt jest przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, łącząc estetykę z funkcjonalnością. Sprzęty wykonywane są z drewna i forniru najwyższej jakości, trwałych tkanin oraz metalu; z wielką pieczołowitością dobierane są też inne komponenty, jak okucia, kleje czy lakiery, a także opakowania. Meble mają służyć nabywcom jak najdłużej. Chodzi jednak nie tylko o to – dla marki Skovby ważna jest zrównoważona produkcja, prowadzona w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Oto nowy wymiar rzemiosła, które sprawdzone, dawne metody pracy łączy z nowoczesnymi technologiami i troską o naturę.

Stół SN106, krzesła SN802

Meblarstwo w rozkwicie

Gdyby chcieć wskazać projekt – ikonę marki Skovby, byłby to niewątpliwie stół SM33. Okrągły blat ma średnicę 123 cm, ale można ją powiększyć do 149 cm. Dzieje się to dzięki obrotowemu elementowi dyskretnie zamontowanemu pod spodem, który „obsługuje” trzy dodatkowe płyty – bez problemu umieścimy je pomiędzy rozsuniętymi połowami blatu. Ten unikatowy mechanizm (zresztą chroniony patentem) powoduje, że stół „rozkwita” jak kwiat! Tak powiększony, pomieści nawet dziewięć osób (zobaczcie wideo pod galerią zdjęć).  Design? Klasyka z nutą nowoczesności. Efekt? Mebel trwały, estetyczny i pasujący do różnych aranżacji. SM33, podobnie jak inne propozycje marki, to wyrób premium, ale warto w niego zainwestować, żeby długo cieszyć się solidnym, pięknym, a przy tym oryginalnym sprzętem. Mówi się, że stół to serce domu – warto, by było silne, szlachetne i długowieczne.

Dystrybutorem marki Skovby na Polskę jest sklep Pufa Design (www.pufadesign.pl), proponujący swoim klientom najlepsze wzornictwo polskie i zagraniczne, przede wszystkim skandynawskie. Showroom Pufa Design mieści się w Kołobrzegu przy ul. Bałtyckiej 31.

Czytaj też: Meble | Wnętrza | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie

źródło: Pufa Design