Maseczki z toreb FRAKTA od IKEA. Artysta robi je samodzielnie.

Zapewne każdy z was kojarzy kultową niebieską torbę FRAKTA, którą można znaleźć w sklepach szwedzkiej marki meblarskiej IKEA. Opisywaliśmy ją między innymi przy okazji powstania torby od domu mody Balenciaga inspirowanej torbą FRAKTA, o czym przeczytacie TUTAJ. Tym razem torba FRAKTA od IKEA znalazła zastosowanie jako maseczka.

Autorem tego nietypowego rozwiązania jest Zhijun Wang – chiński projektant i artysta, który maseczki tworzy od 2013 roku, czyli od czasu kiedy Pekin zmagał się ze smogiem, który znacznie utrudniał mieszkańcom Kraju Środka oddychanie. Zhijun postanowił wtedy rozpocząć modę na własnoręczne tworzenie maseczek z materiałów, które każdy może znaleźć w swoim domu.

https://www.youtube.com/watch?v=i-y3asAZjHk

Jednym z takich przedmiotów była słynna torba FRAKTA od IKEA, która dzięki swojej wytrzymałości, a także relatywnie niskiej cenie idealnie sprawdza się jaku materiał do stworzenia maseczek. Zhijun zamieścił również na platformie YouTube prosty filmik instruktażowy, w którym pokazuje jak samodzielnie zmienić torbę FRAKTA w działającą i funkcjonalną maseczkę.

Czytaj też: Ciekawostki | Wydarzenia  | Koronawirus | IKEA  |

źródło: https://www.zhijunwang.com/maskology