Mat Bar zachwyca wnętrzem. Tu królują lata 60. 

Geometryczne kształty, monochromatyczne barwy, a także zaokrąglone lustra i skórzane sofy. Tak wyobrażamy sobie modę powojennej dekady. Jak okazuje się, nie tylko my, a na pomysł stworzenia tak stylizowanej restauracji wpadli młodzi ludzie z Islandii. 

Projekt powstał dzięki Half Studio, które postanowiło przekształcić budynek z 1960 roku na niewielką restaurację o nazwie Mat Bar. Mieszczący się w stolicy lokal zyskał wystrój podobny do tego, jaki miał w latach swojej dawnej świetności, Podłogę pokryły płytki z czarno-białym wzorem, ściany zakryły lustra, natomiast stare, zniszczone kanapy i stoły zostały odrestaurowane i ponownie wykorzystane. O idei powstania  Mat Bar opowiada właściciel:

Zakochaliśmy się w miejscowych barach i restauracjach z lat 60. Chcieliśmy odtworzyć takie miejsce dla nas i naszych znajomych, gdzie wnętrze będzie formą zabawy, a także zbliży klientów. Połączyliśmy nordycki pragmatyzm, z włoskim temperamentem.

Te słowa idealnie opisują Mat Bar. Jest tu cicho, spokojnie, bardzo elegancko, jednak atmosfera jest radosna, luźna i pełna ciepła.

[foogallery id=”39387″]