McCharge. McDonald otwiera stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Liczba użytkowników aut elektrycznych z każdym rokiem wzrasta. Zauważył to McDonald, który postanowił przyciągnąć do siebie klientów uruchamiając McCharge, czyli sieć ładowarek dla samochodów elektrycznych, które mają pojawiać się przy restauracjach popularnej marki.

Pierwsze 55 ładowarek dla pojazdów elektrycznych pojawiło się już w Szwecji. Pierwsza stacja McCharge powstała w Sztokholmie już 2009 roku. Po 10 latach działań w tymi kierunku McDonald stał się największą siecią restauracji w Skandynawii, która oferuje swoim klientom możliwość ładowania pojazdów.


Według badań amerykańskiego koncernu aż 48% Europejczyków zwraca uwagę, że nie kupuje aut elektrycznych, ponieważ ma problem ze znalezieniem stacji do ich naładowania. W Polsce mamy podobne przeświadczenie. Choć Polacy mogą pochwalić się najwyższym w Europie przyrostem stacji tego typu, to poza dużymi miastami oraz najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi ciężko znaleźć ładowarki. Według wyliczeń Licznika Elektromobilności w Polsce naładujemy samochód w 640 punktach. Sieć McDonald ma w Polsce ponad 420 placówek rozsianych po 150 miastach. Taka siatka ładowarek z pewnością usprawniłaby korzystanie z pojazdów elektrycznych.