Tak wygląda nowa siedziba McDonald’s. Jak Wam się podoba?

Siedziba sieci McDonald mieści się w amerykańskim mieście Chicago w stanie Illinois. Zadanie, które stało przed architektami, nie było łatwe, ponieważ musieli połączyć wiele funkcji budynku i dopasować je do potrzeb różnych pracowników.

McDonald to firma, która może się pochwalić jednym z najbardziej różnorodnych profili pracowników. Pracują tu zarówno studenci, jak i doświadczeni profesorowie. Znajdziecie tu młodych, starych, kobiety i mężczyzn, zdrowych lub takich, którzy mają dysfunkcje i to z każdego zakątka świata. Tutaj nie mają znaczenia płeć, religia, pochodzenie, kolor skóry, wykształcenie, czy orientacja seksualna. Dlatego, tak trudno było dopasować wnętrza nowej siedziby, by spełniała oczekiwania każdej z grup.Co ważne, to miejsce ma być nie tylko naszym miejscem pracy. Inwestor chciał, by pracownicy chętnie i z własnej woli pozostawali w biurze, żeby miło spędzać czas ze znajomymi, albo po prostu, żeby się zrelaksować, bez potrzeby powrotu do domu.

Projekt powstał w pracowni IA Interior Architects we współpracy ze studiem O+A. Architekci zaproponowali minimalistyczne wnętrza, które będą oddawały ducha amerykańskiej marki, która kojarzy się z wielobarwnością, zabawnymi motywami i nieregularnymi kształtami. Na każdym kroku znajdziemy tu nawiązania do kultowych BigMac’ów, na półkach stoją pełne kolekcje zabawek z Happy Meal, a ściany zdobią rysunki warzyw i bułek, z których powstają nasze ulubione hamburgery. 
Oczywiście w budynku nie mogło zabraknąć samej restauracji McDonald.

źródło: archdaily.com 
zdjęcia: Garrett Rowland