Mebel dla kota od studentki Nikoli Burzyńskiej. Poznajcie MRUK! 

Nikola Burzyńska – urodzona w Barlinku, rozwijała swoje zdolności plastyczne od 11 roku życia. Początkowo uczęszczała na zajęcia do studium plastycznego w Choszcznie gdzie przez 5 lat rozwijała swój warsztat, dzięki temu dostała się do szczecińskiego Liceum Plastycznego im Constantina Brancusiego o profilu snycerstwo. Szkołę ukończyła z oceną celującą pracy dyplomowej. Chęć projektowania oraz tworzenia przedmiotów skierowała ją na studia o kierunku wzornictwo. Temat pracy dyplomowej zrodził się z własnych potrzeb projektantki. Obecnie prowadzi własną działalność florystyczną z wyrobami handmade.

Mruk to mebel, który jest połączeniem niezbędnych akcesoriów przeznaczonych dla kotów, oraz co jest szczególnie ważne dla człowieka – estetyki. Inspirowany modernizmem i minimalistyczną formą fotela 366. Duże zadaszone legowisko wykonane ze sklejki przechodzi w wysoki lekko pochylony drapak prowadzący do najwyższej platformy horyzontalnej, która jest idealnym miejscem do obserwacji. Z drugiej strony poziom środkowy stanowi część zadaszenia legowiska.

Duże zadaszone legowisko wykonane ze sklejki przechodzi w wysoki lekko pochylony drapak prowadzący do najwyższej platformy horyzontalnej, która jest idealnym miejscem do obserwacji. Całość konstrukcji opiera się na wysokim stelażu wykonanym z miedzianych rurek. Odpowiednio dobrane materiały oraz ciekawa forma mebla sprawiają, że produkt jest atrakcyjny dla jego użytkowników – powiedziała dr hab. Renata Jackowiak, promotor pracy dyplomowej.

Ażurowe łączenia optycznie nadają lekkości oraz są dla kociąt elementem zabawy. Całość opiera się na wysokim stelażu wykonanym z miedzianych rurek. Estetyczne wykonanie, odpowiednio dobrane materiały oraz ciekawa forma mebla sprawiają, że produkt jest atrakcyjny dla użytkowników. 

Autor – Nikola Burzyńska
Data obrony – lipiec 2019
Uczelnia – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
Promotor – dr hab. Renata Jackowiak