Camus 13-4-10 001

MEBLE, KTÓRE PRZEKRACZAJĄ GRANICE GEOMETRII

Paco Camús z pracowni Camus Collection projektuje meble, które przełamują konwencje i stanowią wyzwanie dla tradycyjnych metod produkcji. Dlatego produkty tej hiszpańskiej firmy można znaleźć w ofercie najbardziej ekskluzywnych salonów sprzedaży na całym świecie, począwszy od DDC w Nowym Jorku, po Nina’s Place w Londynie i Casa Palacio w Meksyku.

Produkty Camus Collection wykonywane są ręcznie w warsztacie stolarskim firmy w gminie Requena w Walencji, skąd pochodzą jej założyciele. Projektanci słyną z zamiłowania do rzemiosła i wysokiej jakości wyrobów, co uczynili wizytówką swojej pracowni. W pracy wykorzystują niezwykle precyzyjne narzędzia do obróbki materiałów, z których tworzą meble i każdy produkt dopracowują co do milimetra. Projektowanie to dla pracowni Camus Collection próba przekroczenia granic geometrii. W swoich wyrafinowanych meblach projektanci chcą zamknąć emocje i zmysłowe doznania wynikające z kontaktu z materiałem, jakim jest np. drewno. W efekcie powstaje z jednej strony praktyczny i funkcjonalny przedmiot, a z drugiej – wyjątkowa rzeźba.

Wyjątkowość całej kolekcji podkreśla drewno orzecha amerykańskiego. Ten gatunek drewna jest idealny do naszych projektów, ponieważ odzwierciedla wszystkie wartości nierozerwalnie związane z naszą marką: umiar, elegancję i ponadczasowość” – powiedział Paco Camús. „Dodatkowo to drewno jest niezwykle mocne i trwałe. Jego wygląd charakteryzują ciemne linie słojów z fragmentami bielu, co tworzy atrakcyjny kontrast. Dla nas niezwykle ważny był również fakt, że surowiec pochodzi z lasów zarządzanych w odpowiedzialny sposób” – dodał projektant.

Do wykończenia każdego mebla Camus Collection wykorzystuje szelak, który jest naturalną substancją organiczną pozyskiwaną z wydzielin owadów zwanych czerwcami (łac. kerria lacca). Zamiast pokrywać drewno, wnika on w jego strukturę i stanowi bazę dla wosku pszczelego, który chroni drewno i nadaje mu elegancki, jedwabisty połysk.

Zdjęcia wykorzystane w materiale pochodzą od Camus Collection.

info: materiały prasowe

AHEC
Od ponad 20 lat Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) zajmuje się promocją amerykańskiego drewna liściastego w Europie i z powodzeniem buduje unikalną i kreatywną markę wszystkich jego gatunków. Wspierając tak nowatorskie projekty jak „The Invisible Store of Happiness” przedstawiony na tegorocznym Clerkenwell Design Week, czy też „The Wish List” zaprezentowany na Festiwalu Designu w Londynie w 2014 r., AHEC zwraca uwagę na wszechstronne zastosowanie amerykańskiego drewna liściastego i przedstawia ciekawe źródła inspiracji. www.americanhardwood.org

CAMUS COLLECTION
CAMUS COLLECTION to pracownia projektowa założona w hiszpańskim regionie Walencja, skąd pochodzą jej założyciele: Ismael Gimeno, Javier Pastor, Ismael Pastor i Paco Camús. Projektanci CAMUS COLLECTION mają bogate doświadczenie związane z pracą w różnych środowiskach i są często cytowani w najciekawszych magazynach o designie z całego świata. Ich meble można znaleźć w najbardziej ekskluzywnych salonach sprzedaży m.in. w Nowym Jorku, Szanghaju, Paryżu, Meksyku, Moskwie, Dubaju czy Delhi. www.camuscollection.com