Meble LEGO. Drewniane meble to kooperacja Room Copenhagen i LEGO!

Meble LEGO powstały dzięki współpracy dwóch kultowych, duńskich marek: LEGO i Room Copenhagen. W ramach kooperacji powstałą kolekcja drewnianych mebli inspirowanych słynnymi klockami. 

Zespół LEGO, we współpracy z firmą meblarską Room Copenhagen, bawiąc się skalą i funkcjonalnością stworzył zestaw drewnianych artykułów gospodarstwa domowego z elementami, które układa się niczym kultowe klocki.

Kolekcja Meble LEGO obejmuje ramki na zdjęcia, wieszaki ścienne, stojaki na książki szuflady na biurko. Warto zaznaczyć, że każdy element jest wykonany zgodnie z oryginalnymi wymiarami klocków LEGO, szuflady na biurko i ramki na zdjęcia można układać w unikalne konfiguracje, dokładnie tak samo jak słynne klocki.

Room Copenhagen współpracuje z LEGO od 2010 roku, aby wprowadzić na rynek ponadwymiarowe klocki konstrukcyjne, przekształcone w funkcjonalne przedmioty do wnętrz. Do tej pory elementy wyposażenia wnętrz z klocków LEGO były wykonane z plastiku w odważnych, zabawkowych kolorach – idealnych do pokoju dziecięcego.


Najnowsza kolekcja odchodzi od infantylnego podejścia do projektowania i jest niejako kontynuacją kampani Adults Welcome mającej na celu zachęcanie dorosłych do zabawy LEGO. Autorzy kolekcjo dodają, że koelkcja dedykowana jest osobom mającym na uwadze zarówno design, jak zrównoważony rozwój.

Meble LEGO powstałe we współpracy z Room Copenhagen zostały stworzone z czerwonego bu posiadającego certyfikat Forest Stewardship Council (FSC), co oznacza, że drewno pochodzi odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Kolekcja została stworzona z myślą nie tylko o zrównoważonym rozwoju środowiska, ale może się również poszczycić eleganckim minimalistycznym wzornictwem.

Meble LEGO możecie kupić TUTAJ: https://www.lego.com/en-gb/search?q=%20Wooden 

Lubicie LEGO? My uwielbiamy! Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, przeczytaj również: 
R2-D2 Z KLOCKÓW LEGO. NOWY ZESTAW MA 2314 ELEMENTÓW! 
-POWSTAŁY PIERWSZE KLOCKI LEGO Z ODZYSKANYCH BUTELEK. 
-LAMBORGHINI Z LEGO W SKALI 1:1. ZESTAW SKŁADA SIĘ Z 400.000 ELEMENTÓW! 

-OBRAZ VAN GOGH’A Z KLOCKÓW LEGO. ZESTAW MA 1552 ELEMENTÓW!
-LEGO BOTANICAL. EKOLOGICZNA KOLEKCJA DLA MIŁOŚNIKÓW ROŚLIN I KWIATÓW
-KOLOSEUM Z LEGO. TO NAJWIĘKSZY ZESTAW LEGO W HISTORII! 
-LEGO REZYGNUJE Z FOLIOWYCH OPAKOWAŃ. ZASTĄPI JE PAPIER!
-IKEA I LEGO ŁĄCZĄ SIŁY. POWSTAŁY PUDEŁKA, IDEALNE DO BUDOWY DOMKÓW
-KASK, JAK Z KLOCKÓW LEGO. ŚWIETNIE WYGLĄDA I CHRONI ŻYCIE!

Czytaj też: Dania | LEGO | Plastik | whiteMAD na Instagramie  | Kultura

 

źródło: roomcopenhagen.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły