Meble od Leonardo Di Caprio. Idealne połączenie kolorów.

Leonardo Di Caprio to jeden z najbardziej znanych i najlepiej zarabiających aktorów Hollywood. Jak się okazuje, ma szalenie zdolnego imiennika. Autorem poniższej kolekcji jest bowiem brazylijski projektant – Leonardo Di Caprio.

Meble „Di Caprio Ziggy” po raz pierwszy pokazano w 2016 roku na targach designu w Mediolanie. Tam zobaczył je kurator Aybar Gallery z Miami i zaprosił Brazylijczyka do USA, by tam rozwinął skrzydła. Współpraca Di Caprio i Amerykanina Francisco Polo okazała się strzałem w dziesiątke. Meble delikatnie zmodyfikowano, a także nadano im subtelnych barw wpisujących się w estetykę galerii Franciso’a. Meble od początku inspirowane były tradycyjną, brazylijską biżuterią. Jedna z komód wykonana została z ponad 1000 kawałków, ręcznie wycinanych figur, które razem tworzą wzór przywodzący na myśl brazylijskie wisiory i naszyjniki.

W efekcie powstały nietypowe meble, które tłumaczą geometryczny kształty na współczesny język (…) To właśnie geometryczne kształt i kombinacje kolorów najbardziej inspirują Leonardo Di Caprio.

Gratulujemy pięknego projektu, szybkiej kariery, a także nazwiska, które niewątpliwie pomoże młodemu Brazylijczykowi.