Mennica Legacy Tower – architekci stworzyli przyjazne miejsce do pracy

Pierwsze wrażenie można wywrzeć tylko raz, dlatego tak ważne jest dobrze zaprojektowane lobby, które zostanie w pamięci gości. W wieżowcu Mennica Legacy Tower zadbano o każdy detal. Sufit i podłoga są tutaj jak małe dzieła sztuki.

Od lat projektanci wnętrz prześcigają się w rywalizacji na wyszukane wzory, kolory i faktury materiałów. Modzie na bogaty, nieszablonowy wystrój wnętrz ulegają nie tylko mieszkania, ale też powierzchnie biurowe, muzea czy wnętrza hoteli. Nie wszędzie jednak architekci mogą zaszaleć. Główne lobby w budynkach użyteczności publicznej, z uwagi na swoją funkcję, muszą pozostać otwarte i surowe. Jak więc zaskoczyć użytkowników? W wieżowcu Mennica Legacy Tower w Warszawie projektanci i inwestor postawili na harmonię. Sufit i podłoga, dzięki temu, że idealnie ze sobą współgrają tworzą w zasadzie cały wystrój.

Budynek zaprojektowali architekci z pracowni Goettsch Partners z Chicago. Kształt budynku zdeterminował wygląd podłogi jak i stropu. Lobby ozdobiła wygięta w łuk przestrzeń, z jednej strony zakończona szklaną taflą panoramicznych okien, z drugiej ścianą z gładką, brązową okładziną. Charakter wnętrza podkreślają biegnące po łuku jasne pasy kamiennej posadzki – to ciekawy zabieg, który wizualnie koi przestrzeń.

Motyw opływowych kształtów powtórzony został na suficie. Architekci chcieli, aby przestrzeń nad głowami gości była atrakcyjna, dlatego sufity akustyczne powieszono w taki sposób, aby stworzyć sieć lekko zakręcających pasów. Konstrukcja nośna sufitu wykonana została na zamówienie inwestora. Wykorzystano profile Knauf Armstrong Bulkhead, a same białe panele wykonane zostały z metalu. Obecność paneli pomaga zadbać o odpowiednią akustykę – płyty mają specjalną perforację, która rozbija uderzające dźwięki i obniża pogłos.

Mennica Legacy Tower


Aby jeszcze skuteczniej zadbać o komfort przebywania w budynku wykorzystano pionowe przestrzenie. Na ścianie w części recepcji zamontowano dodatkowe panele akustyczne, które dekorują przestrzeń. Całość uzupełnia podłużne oświetlenie, które podkreśla detale architektury w postaci delikatnych zagłębień. Część lamp w postaci punktowej umieszczona została między panelami akustycznymi, pozostałe znalazły się w zagłębieniach powstałych tuż przy kamiennej ścianie.

W sumie Mennica Legacy Tower ma 65 tys. m kw. powierzchni. Wieżowiec uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, którym doceniono wprowadzone w budynku rozwiązania proekologiczne oraz wysoką jakość materiałów. Wykorzystane panele akustyczne w 30 proc. wykonane zostały z materiałów z recyklingu i w przyszłości mogą być poddane ponownemu wykorzystaniu. Mennica Legacy Tower niedawno zdobyła wyróżnienie w konkursie architektonicznym European Property Awards.

Czytaj więcej: Sufity podwieszane | Cegła | Renowacja | WhiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe Knauf Ceiling Solutions