Metamorfoza mieszkania na Saskiej Kępie w Warszawie według blogerek

Chętnie wracamy do polskiego wzornictwa z przełomu lat 50. i 60. Anna Drozd i Beata Łańcuchowska prowadzą blog “Pani to Potrafi”. Dziewczyny postanowiły przeprowadzić metamorfozę niewielkiego mieszkania w Warszawie, wypełniając jego wnętrze nie tylko najlepszym polskim designem, ale także motywami roślinnymi.

Dom na warszawskiej Saskiej Kępie położony jest przy cichej uliczce. Pomimo otaczających go wysokich, starych drzew, niewielki apartament jest świetnie doświetlony dzięki dwóm oknom, w tym wychodzącemu na balkon portfenetr. Jednak jak to bywa z apartamentami na wynajem czasowy wnętrzu brakowało indywidualności. Jedynym elementem dekoracyjnym był odsłonięty fragment ceglanego muru – atut starej, przedwojennej wilii. Całe wnętrza jednak zapełniały jedynie najpotrzebniejsze przedmioty.

Anna Drozd i Beata Łańcuchowska metamorfozę rozpoczęły od wyboru podłogi. Wybór padł na panele Quick-Step Dąb piknikowy ochra, które optymalnie oddają wygląd naturalnego materiału. Wnętrze wypełniły meble, które dziś są już klasykami. Tworzone z myślą o PRL-owskich mieszkaniach nadążały za światowymi trendami wzorniczymi. Ich lekkie formy – nogi w formie odwróconej litery V, delikatna sklejka – doskonale sprawdzały się w niewielkich mieszkaniach. Dziś, poddane niewielkiej renowacji, jak wymiana obicia na nowe, cieszą oko jak dawniej. Bloggerkom udało się znaleźć tkaniny obiciowe, których żywe zdecydowane pastele i geometryczne wzory wprost odwołują się do tych, które modne były w momencie powstania mebli. Wyrazisty styl mebli trzeba było tylko podkreślić.

Odwołaniem do stylu eko stały się kolory i dodatki. Przemieszane ze sobą różne odcienie zieleni, od jasnej do ciemnej, butelkowej, koją wzrok, uspakaja i pozwalają gościom odetchnąć po dniu spędzonym w hałaśliwym mieście. Równocześnie wnętrze urozmaicono mieszanką różnych kolorów. Na ścianie pojawiły się aż trzy – szmaragdowa zieleń, wpadająca w fiolet czerń i delikatny róż. Motywy zgodne ze stylem eko pojawiły się również na tkaninach i dodatkach – poszewki przyozdobione są motywami roślinnymi, a ścianę zdobią grafiki ze wzorem liści.

zdjęcia autrostwa blogerek Pani to potrafi

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły