O jego nowe wnętrze zadbał architekt Grzegorz Pniok. Mieszkanie znajduje się w kamienicy z 1929 roku przy ulicy Okrąg w Warszawie. To miejsce z bogatą historią, bo przed wojną mieszkali w niej majętni pracownicy Banku Polskiego. Teraz wnętrze lokalu zyskało nowy wygląd.
Kamienica przy ulicy Okrąg w okresie II wojny światowej wykorzystywana była przez powstańców, którzy uczynili z niej twierdzę. Budynek został uszkodzony. Po wojnie część kamienicy odbudowano, by znowu mogła pełnić funkcje mieszkalne.
Wchodząc do lokalu w oczy rzuca się długi, lekko zakrzywiony korytarz. Wieńczy go ściana z przeziernego szkła. Ta część mieszkania ozdobiona została starannie dobranymi meblami. Znajdziemy tu stojące na ziemi lustro, które zaprojektował architekt, konsolę i siedzisko 101 Copenhagen. To swoisy tryptyk designu. Elementy ślusarki stalowej w czarnym kolorze nadają wnętrzu elegancji.
Kontynuujemy podróż. Za szklaną ścianą znajduje się łazienka. Architekt umieścił w niej ciemnozieloną wolnostojącą wannę, tuż obok wolnostojącą umywalkę i toaletę firmy Flaminia. Podłogę natomiast zdobi dębowy parkiet, który został zestawiony z marmurową mozaiką.
Wejście do strefy dziennej architekt wyróżnił dwoma klasycznymi portalami wykończonymi dębem w kolorze czarnym. Pomieszczenie jest sercem mieszkania, łączą się tutaj trzy strefy. Umiejętnie zaprojektowana przestrzeń pozwoliła wydzielić część kuchenną, jadalnię i salon. Wszystkie wyglądają spójnie.
Efekt udało się osiągnąć dzięki dobranym meblom. Kuchenne marki Boffi delikatnie wydzielają przestrzeń kuchenną zwieńczoną półką z orzecha amerykańskiego oraz dużym obrazem Tomasza Opalińskiego. Dalej znajdziemy solidny mebel – duży stół firmy Ton z krzesłami Roll&Roll. Nad nim dumnie swoją obecność zaznacza żyrandol Aromas z abażurami z czarnego marmuru.

Odpowiedni nastrój we wnętrzu tworzą takie elementy jak portal kominkowy na świece z naturalnego kwarcytu, czy barek z orzecha amerykańskiego, który własnoręcznie wykonał zaprzyjaźniony stolarz.
Między częścią salonu a jadalnią stoi zaprojektowany przeze mnie szezlong z elementami orzecha i prążkową tapicerką – wspomina Grzegorz Pniok, autor projektu wnętrza kamienicy w Warszawie.
Na koniec sypialnia. Tu największym meblem jest beżowe łóżko tapicerowane Slight NAP. Chcąc zadbać o odpowiednią aranżację, architekt sięgnął po kinkiety w stylu vintage i chustę Hermes. Ta ostatnia zawieszona została nad łóżkiem. Co ciekawe, takich chust we wnętrzu jest więcej.
_
O pracowni:
HAUSLAB to autorska pracownia projektowa, którą prowadzi Grzegorz Pniok. Architekt jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Pracę w zawodzie rozpoczął już w trakcie studiów w 2005 r. Pracownię HAUSLAB założył w 2011 r. i do dziś realizuje unikalne projekty wnętrzarskie. Jego projekty mają unikalny charakter i wydobywają piękno z zastanych przestrzeni. Architekt od 2019 r. prowadzi wykłady w ramach Akademii Architekta Wnętrz na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
zdjęcia: Mood Authors (https://moodauthors.com)
projekt: HAUSLAB Grzegorz Pniok (https://hauslab.pl)
Czytaj też: Warszawa | Kamienica | Wnętrza | Wnętrza | Eklektyzm | whiteMAD na Instagramie