w polach

Metamorfoza starego gospodarstwa. Zbudują tu ośrodek “W Polach”

“W Polach” to ośrodek, który zbudowany zostanie w jednej z wsi na Wyżynie Lubelskiej. Właściciele planują remont starych gospodarczych budynków i stworzenie w  ich wnętrzu wyjątkowej przestrzeni do odpoczynku.

Projekt zakłada przebudowę starego gospodarstwa, na terenie którego znajdują się zabudowania z lat 70. XX wieku. Obiekt zlokalizowany zostanie na Wyżynie Lubelskiej. Powstanie tu budynek mieszkalny, skierowany nie tylko do fanów agroturystyki. Inwestorami są Małgorzata i Jakub Fraszka, którzy prowadzą markę Zekari Resorts, w ramach której tworzą kameralne miejsca do wypoczynku.

Ośrodek “W Polach” nie będzie typowym, agroturystycznym miejscem. Właściciele chcą, by goście docenili dobrą architekturę, jakość oraz przyrodnicze walory regionu.

Nasz pomysł jest także niewątpliwie ukłonem w zastany na działce układ urbanistyczny oraz tradycyjne budownictwo charakterystyczne dla regionu. Bryłom z lat 70tych ubiegłego stulecia nadamy drugi życie – nie zmieniając ani o cm ich gabarytów zmienimy je zupełnie. Wszystkie obiekty odrestaurowane zostaną z zachowaniem oryginalnych wymiarów, w tym samym układzie, nadane im zostaną natomiast nowe funkcje – mówi Jakub Fraszka.


W metamorfozie budynków inwestorom pomaga architekt Miłosz Mleczko. Projekt przebudowy kompleksu zakłada, że istniejący budynek główny nadal przeznaczony będzie do realizowania funkcji mieszkalnej. Po przebudowie pomieści nawet 8 osób. W stodole usytuowane zostaną trzy dwupoziomowe apartamenty. Kolejny apartament powstanie w części starej obory. W kolejnej części obory urządzona zostanie sala do organizowania warsztatów.

Zmianie ulegnie też podwórko. Właściciele chcą, by powstał tam reprezentacyjny dziedziniec z pufami i leżakami. Nocą przestrzeń ta zmieni się w miejsce organizowania pokazów filmowych. Inwestorów czeka sporo pracy.

Na trzech pierwszych zdjęciach w galerii możecie zobaczyć, jak budynki w gospodarstwie wyglądają obecnie. Trzymamy kciuki i już nie możemy się doczekać aż ośrodek “W Polach” zostanie otwarty.

Czytaj też: Las | Ekologia | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

źródło: zekariresorts.com