Remont zabytkowej kamienicy w Łodzi. Na szczycie zamontowano budki dla jerzyków

Dobiega końca kilkuletni remont zabytkowej kamienicy w Łodzi przy ul. Narutowicza 4. W budynku powstały mieszkania, lokale użytkowe oraz budki dla jerzyków, pierwsze takie w Łodzi.

Frontowa elewacja kamienicy wyremontowana została w ramach programu „Mia 100 Kamienic”. Po remoncie budynek zachowa swoją dotychczasową funkcję mieszkalno-użytkową. W środku znalazło się 8 mieszkań komunalnych i 4 lokale użytkowe.Te ostatnie znajdą się na parterze oraz pierwszym piętrze.

Obecnie trwają prace wykończeniowe. Duże zmiany zachodzą także na podwórku, które staje się przestrzenią atrakcyjną dla mieszkańców. Murowane budynki gospodarcze zostały wyremontowane, natomiast drewniane rozebrane. Zasadzona została zieleń niska i krzewy. Pozostała część podwórka wyłożona została kostką granitową – mówi Mariusz Kociołek, przedstawiciel wykonawcy inwestycji.

Remont zabytkowej kamienicy w Łodzi.


W szczytowej części budynku umieszczone zostały pierwsze w Łodzi budki lęgowe dla jerzyków. To ptaki, które są specjalistami w walce z komarami. W ciągu doby jerzyk może zjeść nawet 20 tysięcy komarów, a w ciągu trzech miesięcy nawet 2,5 miliona.

Remont zabytkowej kamienicy w Łodzi kosztował 5 milionów złotych. Planowane oddanie obiektu do użytku nastąpi w marcu tego roku.

Więcej przykładów realizacji z budkami lęgowymi dla jerzyków znajdziecie tutaj.

Tak kamienica wyglądała przed remontem, fot. Google

fot. Stefan Brajter / źródło: UMŁ