Miał dość chaosu na ulicach. Stworzył meble miejskie, które zachwycają

Pochodzący z Mediolanu włoski projektant Francisco Gomez Paz przygotował katalog miejskich mebli . Wszystko po to, aby uporządkować miasta i uczynić je piękniejszymi .

Architekt był już zmęczony chaosem panującym w miastach. Często trudno dostrzec w nich wizualną spójność. Na niewielkich terenach występuje kilkanaście rodzajów ławek, stojaków na rowery, koszy na śmieci czy miejskich latarni. Projektant postanowił nie czekać na konkretną propozycję miasta i przygotował katalog, który ma nadzieję że przyczyni się do zakrojonego na większą skalę porządkowania włoskich miejscowości.

W katalogi znaleźć można między innymi projekty stojaka na rowery, ławek, lampy, kosza i świateł dla pieszych. Każdy z tych elementów małej infrastruktury posiada lekką i mocną konstrukcję wykonaną w całości z aluminium oraz stworzony jest z łatwych do recyklingu materiałów. Formy są wyraziste i mimo organicznych kształtów charakteryzuje je wyjątkowa prostota. Gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki, że kiedyś zobaczymy je na własne oczy!

fot. Francisco Gomez Paz