Miasto Poznań rozdało 260 ozdobionych choinek. Mają ozdobić lokale w śródmieściu. 

Święta  to magiczny okres, który niezmiennie kojarzy się z lampkami i przystrojonymi drzewkami. Miasto Poznań postanowiło wesprzeć lokalnych przedsiębiorców w przyozdabianiu swoich lokali rozdając im skromne, przyozdobione choinki.

Akcja rozdawania choinek odbywa się w Poznaniu od 2015 roku i organizowana jest  regularnie w okresie przedświątecznym. Zainicjowało ją Stowarzyszenie Na Wrocławskiej, w ramach akcji “Gołębia Inspiruje”.

Miasto Poznań postanowiło wesprzeć i rozwinąć inicjatywę, poszerzając ją o kolejne tereny poddane rewitalizacji. Początkowo udział w akcji brała tylko jedna z ulic w śródmieściu, jednak Miasto Poznań postanowiło wesprzeć i rozwinąć inicjatywę, poszerzając ją o kolejne tereny poddane rewitalizacji.


W tym w okresie świątecznym wystawią je przed swoimi lokalami poznańscy przedsiębiorcy i partnerzy z terenów rewitalizacji – ulic: Wrocławskiej, Szkolnej, Świętosławskiej, Gołębiej, Św. Marcin, Kantaka, Ratajczaka, 27 Grudnia, 3 maja, Gwarnej, Mielżyńskiego, Chwaliszewa i Śródki oraz placów Wolności, Kolegiackiego i C. Ratajskiego. W tym roku akcję poszerzono o nowe tereny – część ulicy Garbary (od. ul. Dominikańskiej do placu Bernardyńskiego).

Akcja ma na celu podnoszenie jakości przestrzeni publicznej i prowadzonych działań rewitalizacyjnych, a także integrację oraz rozwój współpracy z lokalnymi społecznościami i przedsiębiorcami. W tym roku Miasto Poznań zakupiło i rozdało ponad 260 świątecznych drzewek, ozdobionych lampkami i gwiazdką z logotypu Miasta Poznania.

źródło: poznan.pl