Miejsce z dobrą energią. Restauracja POP IN Diner&Bar w Gdyni już otwarta

POP IN to nowe miejsce w centrum Gdyni, które powstało na ul. Władysława IV w sąsiedztwie słynnego baru mlecznego “Słoneczny”. Jej oryginalne wnętrze zaprojektował architekt Jan Sikora.

Przygoda z kreowaniem tego miejsca było niezwykła. Najpierw należało sięgąć po młoty, piłę i dynamit, aby usunąć zastane wnętrze pijalni piwa. Dopiero po oczyszczeniu lokalu właściciele mogli przystąpić do prac remontowych.

To co odsłoniliśmy  wprawiło nas w zachwyt: stare piękne cegły i poszarpane znakiem czasu ściany. Padła decyzja – to musi zostać,  łącznie ze śladami młotka Pana Arka na ścianach w łazience. Dodaliśmy do tego delikatność i ekspresję artystycznego gestu – opisuje architekt.

W kompozycji wnętrza wyczuwalna jest zabawa ze sztuką: od nawiązań do amerykańskiego pop-artu, kompozycji z dzieła Alexandra Liebermana, mozaiki z Central Parku po świetne obrazy Ewy Koniecznej-Pilachowskiej i Andrzeja Koniecznego. W blue roomie są też prace Andrzeja Smolana.

Wnętrze mimo surowych ścian jest lekkie i optymistyczne. Przestrzeń kreuje dowcip, zauważalna jest tutaj zabawa konwencją typowego stylu industrialnego. Nie dziwi więc zbudowana wspólnie przez ekipę Sikora Wnętrza ze znajomymi inwestora ściana z 24.000 klocków lego czy wspólnie wykonana kompozycja “Pollock” na posadzce.


Ten projekt to była świetna zabawa ale tak naprawdę POP in Diner &Bar to efekt dwunastu lat doświadczeń zdobytych przez właścicieli w prowadzeniu lokali w Trójmieście. Od dawna chcieli stworzyć coś wyjątkowego i dopracowanego w każdym, najmniejszym detalu. Szefem kuchni został Robert Kowalczyk – prawdziwy pasjonat i profesjonalista, który potrafi się bawić smakiem amerykańskiej kuchni łącząc ją z lokalnymi akcentami. W restauracji POP IN Diner&Bar można więc liczyć na szeroki wybór śniadań, klasyki kuchni amerykańskiej aż po autorskie lunche. To też dobre miejsce na “bifor”, gdyż wybór whiskey i ciekawych alkoholi jest naprawdę duży.

projekt: SIKORA WNĘTRZA (www.sikorawnetrza.com) 

zdjęcia: Tom Kurek (tomkurekthephotographer.com)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły