Miejskie dzieła sztuki. Powstały z kolorowych sznurków i gwoździ! 

Sztuka nie jedno ma imię. Udowadnia to 23-letnia artystka Ana Martins, znana jako Aheneah, która tworzy nietypowe dzieła sztuki korzystając wyłącznie z kolorowych sznurków zaplecionych na wbite w ścianę gwoździe.

Pierwsze swoje praca tego typu Ana tworzyła na tekturowych kartonach, w które wbijała dziesiątki gwoździ, na które następnie zaczepiała kolorowe sznurki w taki sposób, by tworzyły spójne obrazy. Po kilku latach eksperymentowania na małej skali, artystka postanowiła zacząć tworzyć wielkoformatowe dzieła wykonywane na ścianach i murach w swoim rodzinnym mieście – Lizbonie.Wśród jej prac, które zdobią ulice Portugalii wymienić można między innymi „No glass can hold me” przedstawiające złotą rybkę, „Switch Over” z unoszącą się w powietrzu dziewczynką, czy „Semear” z wizerunkiem kobiety pracującej na polu. Ostatni z nich ma wymiary 2 x 5 metrów, a do jego stworzenia Aheneah wykorzystała 700 metrów różnokolorowych sznurków oraz ponad 2300 gwoździ.

Warto również dodać, że Ana nadal działa na mniejszą skalę tworząc swoje prace w mniejszych wymiarach. Jedną z nich jest postać kolorowego królika nazwanego „Swing of Spring”. Od niedawna artystka nanosi swoje prace również na drewniane deski. Przykładem jest seria „Perception”.