Europe, Poland, Katowice, Moxy Katowice

Miękkie lądowanie w Katowicach. Powstał pierwszy hotel Moxy w Polsce!

Dla osób młodych duchem, żyjących chwilą, ekscytujących się nowościami, ciekawskich i szukających zapadających w pamięć doświadczeń. Dla osób, które zawsze dostają to czego chcą i nie lubią przepłacać. Dla tych, którzy chcą być zawsze w kontakcie. Właśnie dla nich powstał pierwszy w Polsce hotel marki Moxy. Moxy Katowice Airport jest częścią rodziny hoteli Marriott International – największej sieci hotelarskiej na świecie. 

Położony vis a vis pyrzowickiego lotniska Katowice Airport, hotel oferuje 98 pokoi standardowych i 2 pokoje o podwyższonym standardzie. Pokoje są doskonale wyciszone dla pełnego komfortu gości – wszystko zaledwie kilkadziesiąt metrów od płyty lotniska. Łatwo dostępny również dla osób zmotoryzowanych dzięki trasom szybkiego ruchu, z dobrym połączeniem autobusowym z centrum Katowic.

Designerskie, przestronne i wygodne powierzchnie ogólnodostępne z superszybkim internetem to znak rozpoznawczy hoteli Moxy. Design katowickiego hotelu był inspirowany industrialnym dziedzictwem  Śląska: w hotelu znajdziemy m.in.: czerwone windy stylizowane na windy górnicze, wagonik kopalniany, grafikę z katowickim Spodkiem w pokojach i lampy w kształcie brył kruszcu. Wygodne powierzchnie ogólnodostępne mają zachęcać do spędzania w nich czasu i nawiązywania kontaktu z (nie)znajomymi. Na gości czeka Biblioteka którą można łatwo zamienić w designerską salę konferencyjną i 2 przestrzenie do pracy, które bez problemu na życzenie gościa mogą stać się pokojami spotkań. 


Centralne miejsce w hotelu to Bar, pełniący jednocześnie funkcję recepcji. Tam gości wita przyjacielska załoga, a każdy otrzymuje powitalnego drinka. Ciepłe przekąski są dostępne dla przez całą dobę. Ciekawym akcentem w barze jest rzemieślnicze piwo z lokalnego browaru warzone specjalnie na potrzeby hotelu Moxy Katowice Airport. Goście hotelu mogą także korzystać z czynnej 24 godziny na dobę siłowni i prasowalni.  

Ze względu na liczne konferencje a także istotną strefę ekonomiczną, Katowice są bardzo silną destynacją biznesową. W ostatnich latach, miasto zyskuje także na popularności wśród turystów indywidualnych, których przyciągają przede wszystkim liczne festiwale muzyczne, dzięki którym miasto zyskało tytuł Miasto Muzyki UNESCO. 

Hotel Moxy Katowice Airport to hotel o butikowym wystroju, w cenie hotelu ekonomicznego, pokazujący zupełnie nowe oblicze hotelarstwa i dający gościom obietnicę na udany pobyt i dobry humor.