Mieszkańcy chcieli parku dla pupili, więc go zbudowano! Oto Psi Park w Łodzi

To najnowszy projekt, który zrealizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego. Psi Park otwarto na Widzewie w Łodzi. Ogrodzony teren pełen jest przeszkód, dzięki którym każdy zwierzak będzie mógł wybiegać się i wyszaleć.

Psi Park otwarto na liczącym 500 m kw. terenie. Park inaczej będzie prezentował się wiosną, kiedy zazielenią się rosnące w pobliżu drzewa oraz wyrośnie trawa. Na pomysł powstania Psiego Parku wpadła Anna Borowska, która mieszka w pobliskim bloku. To właśnie z jej inicjatywy udało się wpisać projekt na listę propozycji do zrealizowania. Psi Park zwyciężył w głosowaniu mieszkańców, dlatego na jego budowę przeznaczono środki z Budżetu Obywatelskiego.

Na terenie Psiego Parku znajduje się tunel, poprzeczka z trzema regulowanymi wysokościami, tak zwane talerzyki, kładka do spacerów, stół do ekspozycji psa, ławki i kosze na odchody.

Cały teren jest ogrodzony, a także wyposażony w bezpieczne śluzy, czyli podwójne furtki, dzięki którym zarówno podczas wychodzenia, jak i wchodzenia, zwierzęta są odseparowane od innych. Pozwala to spokojnie i bezpiecznie na przykład zapiąć smycz psiakowi, który rozbiegany mógłby chcieć wybiec poza ogrodzenie, nie czekając na swojego właściciela – informuje Anita Waack-Zając z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Łodzi.


Projekt psiego parku to dopiero początek. Mieszkańcy Widzewa mają pomysły na rozbudowę tej przestrzeni i zapowiadają składanie kolejnych wniosków w Budżecie Obywatelskim. Inwestycja kosztowała niemal 100 tys. zł. Psi Park położony jest nieopodal skyte parku im. Igora Kowalewskiego (okolice ul. Augustów 17/19).

źródło: UM Łódź