Mieszkańcy pokochali sanktuarium dla motyli. Deweloper pokryje nim cały budynek!

Takie projekty bardzo lubimy. Piękne i ekologiczne sanktuaria dla motyli mają pomóc tym niesamowitym owadom przetrwać w mieście, a jednocześnie będą edukować mieszkańców, jak ważnym elementem w środowisku są owady.

Sanktuaria powstały w działającym w Nowym Jorku biurze Terreform One, które dzięki technologii druku 3D stworzyło sporych rozmiarów hotel dla owadów dedykowany motylom. Ich projekt stanął przy jednym z brooklińskich przystanków autobusowych i od razu stał się lubianą przez mieszkańców atrakcją.


Projektanci zauważając potencjał skontaktowali się z deweloperem, który budował w okolicy 8-piętrowy wieżowiec. Inwestor również docenił walory sanktuarium dla motyli i postanowił pokryć nim całą fasadę budynku. W ten sposób zewnętrzne ściany budynku zapełnią się dziesiątkami wypustek. W każdej z nich znajdą się niewielkie przeszklone od wewnętrznej strony budynki jaskinie i groty, w których motyle będą mogły składać jaja. Natomiast wewnątrz modułowych paneli nasadzone zostaną rośliny polne, które mają przyciągać te eleganckie owady.  Od zewnątrz wnęki będą odkryte co umożliwi motylom swobodne opuszczanie sanktuarium, natomiast od strony budynku, moduły będą zamknięte płytą akrylową, dzięki czemu ludzie wewnątrz budynku będą mogli obserwować na bieżąco cykl życia motyli.

Jak zauważają autorzy sanktuarium dla motyli, tego typu konstrukcje są obowiązkiem w każdym mieście, któremu zależy na obecności tych wyjątkowo pięknych owadów. Dodają również, że populacja motyli w amerykańskich miastach drastycznie spada, a w niektórych od kilku lat nie zauważy się ani jednego okazu. Dzięki ich projektowi w miastach znów mogą latać tysiące kolorowych insektów.

Czytaj też: Nowy Jork | Zwierzęta | Zieleń| Ciekawostki | Architektura | Stany Zjednoczone | Rośliny | Ekologia