Mieszkania nad jeziorem Jeziorak. Subtelne wnętrza z eleganckimi detalami.

Mniej więcej rok temu właścicielka dwóch mieszkań, pani Izabela, zwróciła się do architektki Uli Schönhofer z prośbą o zaprojektowanie dwóch mieszkań położonych w Iławie. Mieszkania nad jeziorem Jeziorak przeznaczone są na wynajem krótkoterminowy, a ich położenie w kompleksie budynków z własną mariną daje gościom wiele możliwości spędzania czasu aktywnie, nad samą wodą. 

Mieszkania nad jeziorem Jeziorak zostały zaprojektowane dla Gości, którzy oprócz aktywnego wypoczynku nad polskim jeziorem cenią sobie spędzanie czasu w ładnym i estetycznym otoczeniu. Mieszkania powstały z dbałością o każdy szczegół, wykorzystane tu zostały materiały najwyższej jakości, Inwestorka podkreślała, że wyposaża mieszkania “jak dla siebie”, zresztą sama planuje spędzać w nich wolny czas.

“Zaprojektowanie dwóch mieszkań o tym samym układzie funkcjonalnym, tak, by każde miało swój własny charakter okazało się świetną zabawą. Na samym początku współpracy podjęłyśmy decyzję, że nie będziemy nawiązywać do stylu marynistycznego we wnętrzach, postawiliśmy abstrakcyjne akcenty.” – mówi architektka Ula Schönhofer
“Aby rozróżnić mieszkania postawiłyśmy na duże plamy kolorów, które wyróżniają wnętrza. W pierwszym rządzą akcenty zieleni i róży, w drugim: granaty i ceglane czerwienie. W jednym mieszkaniu podkreślony został kierunek wertykalny (wałki, nafrezowania na zielonej zabudowie oraz wzór różowych kafli) natomiast w drugim kierunek diagonalny (jodełka w łazience, wzór ścianki industrialnej, wydzielającej sypialnię, lampa nad stołem). Ponieważ mieszkania są niewielkie, mają niewiele ponad 33 m2, akcenty kolorystyczne są urozmaiceniem dla jasnego tła.” – dodaje Schönhofer
Część wypoczynkowa, z dużym podwójnym oknem i bezpośrednim wyjściem na taras, została zaprojektowana tak, by wpadające światło mogło bez przeszkód przepływać do kolejnych pomieszczeń. Wydzielenie sypialni w każdym z dwóch mieszkań jest umowne i niebanalne, wykonane w taki sposób, by nie ograniczać naturalnego dostępu do promieni słonecznych. W pierwszym mieszkaniu jest to industrialna ściana z geometrycznym wzorem urozmaicającym wnętrze, w drugim zielone wałki.
Na podłodze znajduje się dębowa bielona deska, która została zestawiona z gresowymi kaflami w kuchni, przedpokoju i łazience.  Zastosowanie tej samej podłogi w różnych pomieszczeniach jest funkcjonalne i optycznie powiększa przestrzeń.  Mieszkania zostały “skrojone na miarę”. Część wyposażenia kuchennego została przeniesiona do wysokiej zabudowy wydzielającej kuchnię od części wypoczynkowej, ta sama zabudowa w części wejściowej mieszkania mieści w sobie pralkę i część gospodarczą, natomiast od strony sypialni zostało wygospodarowane miejsce na szafę dla gości.
Biały dąb na podłodze zestawiony został z orzechem amerykańskim na szafkach kuchennych oraz innych zabudowach wykonanych na wymiar. Stoły w obydwu mieszkaniach zostały zaprojektowane przeze mnie i wykończone tym samym fornirem, co szafki kuchenne, dzięki takim rozwiązaniom wnętrze jest spójne i dopracowane.
W wnętrzu zastosowane zostały elementy wyposażenia zagranicznych producentów (włoskie płytki i armatura, lampka stojąca Normann Copenhagen, kinkiet Marset, kinkiet northerm, czarna lampa nad stołem Frandsen) oraz polskich firm (krzesła MTI Furninova, lamka Awokado od Ideal Design, plakaty Polisz Design min. plakat z mapą Iławy i jeziora Jeziorak, sofa Swalen, łóżka Berke, stoliki nocne Fameg, Misa Form, lustra Giera design) .
Mieszkania oprócz pięknej lokalizacji wyróżniają się tym, że zostały zaprojektowane z szacunkiem dla użytych materiałów, są to materiały najwyższej jakości, a to jest przejawem szacunku dla Gości, którzy mogę liczyć na najwyższy standard zapewniony przez Właścicielkę.

Czytaj też: Wnętrza | Polska | Apartament | Mieszkanie | Miasto |

Zdjęcia: Beata Sikora /  www.instagram.com/lokum.studio
Projekt wnętrz i stylizacja: www.instagram.com/ula.schonhofer/