Mieszkanie artystów w Warszawie urządzone w biurowcu HOP

Jest nietypowe bo powstało w dawnym pomieszczeniu biurowym. Mieszkanie artystów powstało w biurowcu HOP w centrum Warszawy. Lokal będzie pełnić funkcję Apartamentu Artystycznego i będzie gościć ukraińskich i białoruskich artystów przebywających w Polsce w ramach projektu rezydencji artystycznych, inicjatywy podjętej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej, z którym Syrena Real Estate podpisała porozumienie dotyczące współpracy.

Stworzenie tej nietypowej przestrzeni na cele mieszkalne było możliwe dzięki rewitalizacji całego obiektu, którego podjęła się Syrena Real Estate. O wielkiej metamorfozie biurowca w centrum Warszawy pisaliśmy TUTAJ. Budynek nie tylko zyskał wtedy nową fasadę, ale też zmienie uległa część przyziemia. Powstało tam lobby, które funkcjonuje ono nie tylko jako przestrzeń wspólna biurowca, ale też ze względu na swój designerski charakter, jako miejsce organizacji wydarzeń czy wystaw.

HOP to niezwykle klimatyczny budynek, miejsce z duszą, w które tchnęliśmy nowe życie dostosowując je do współczesnych wymagań użytkowników. W zaaranżowanym na nowo lobby organizowane są spotkania, wystawy i targi sztuki. HOP od początku jest silnie związany ze środowiskiem artystycznym. Dlatego również mieszkanie postanowiliśmy przebudować, wyremontować i przeznaczyć na działania związane z kulturą. Wychodzimy z założenia, że współczesne budynki nie mogą pełnić tylko jednej roli. Muszą odpowiadać na różne potrzeby i wnosić wartość dodaną. Współpraca z Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest efektem tego, jak postrzegamy HOPa i jego rolę w mieście – mówi Witold Zatoński, Partner Zarządzający w Syrena Real Estate.

Apartament Artystyczny z widokiem na Pałac Kultury zlokalizowany jest na najwyższym piętrze sześciokondygnacyjnego budynku. Na powierzchni 60 m kw. znajdują się w pełni wyposażone i urządzone: salon z aneksem kuchennym, sypialnia oraz łazienka. Projekt wnętrza apartamentu to dzieło Anny Łoskiewicz z Łoskiewicz Studio, która odpowiadała także za projekt modernizacji całego biurowca HOP.


Mieszkanie utrzymane jest w jasnych i ciepłych barwach, klimatu dodaje zastosowane we wnętrzu drewno oraz tkaniny w strukturalny wzór. Głównym elementem salonu jest ogromny stół, który służy jako przestrzeń do pracy i spotkań. Mebel wykonany został z odpadów drewnianych, które zostały ponownie wykorzystane w projekcie mieszkania. Goście Apartamentu Artystycznego podziwiać mogą też piękne drewniane krzesła vintage pochodzące z przełomu lat 70-tych i 80-tych. Zastosowane w mieszkaniu organiczne materiały uzupełnia wyjątkowy dywan utkany z sieci rybackiej.

Naszym celem było zaprojektowanie przestrzeni lekkiej, elastycznej ale też inspirującej. Postawiliśmy przede wszystkim na naturalne organiczne materiały oraz elementy wpływające na ergonomię pomieszczenia jak zasłony, którymi dodatkowo można wydzielić w salonie miejsce do pracy czy odpoczynku. W maksymalnym stopniu wykorzystaliśmy dostępną przestrzeń poprzez zabudowanie szaf i sprzętów, dzięki czemu mieszkanie jest minimalistyczne, wizualnie wyczyszczone ale także niezwykle funkcjonalne – mówi Anna Łoskiewicz z Łoskiewicz Studio.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Warszawa | Biurowiec | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły