Mieszkanie i biuro pod jednym dachem? Tak! I to wielkości kawalerki

Już podczas pierwszej wizyty w nowym mieszkaniu Maciej wiedział, że właśnie znalazł swoje miejsce do zamieszkania, pracy i do życia.

Jego aranżację zlecił zaprzyjaźnionej pracowni mode:lina. Zadanie nie było łatwe, ponieważ projektanci stanęli przed wyzwaniem stworzenia wielofunkcyjnej przestrzeni studia designu oraz mieszkania na zaledwie 37 m kw powierzchni… a do tego trzeba było jeszcze pamiętać o pokoju-kryjówce dla 6-letniego syna.

W swej głównej funkcji mieszkanie miało być atrakcyjnym miejscem do spotkań biznesowych oraz funkcjonalną przestrzenią do wielogodzinnej pracy kreatywnej i warsztatowej. Równocześnie jednak posiadać wszystkie funkcje wygodnego mieszkania, ale co najważniejsze, być bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla dziecka.

Charakterystyczny box zbudowany został z płyt OSB i stał się idealną odpowiedzią na wszystkie te potrzeby. Przestrzeń konstrukcji z płyt to jednocześnie kuchnia, wygodna sypialnia, gabinet oraz sprytnie schowana dziecięca kryjówka. Za mobilnym regałem na kółkach kryje się tajemna “baza” z zabawkami i skarbami “małego pirata”. Już samo wysuwanie regału to nie lada frajda! Duża ściana warsztatowa zapewnia odpowiednią przestrzeń do pracy z klientami. Znalazło się tam również miejsce na powieszenie ukochanego roweru Macieja w kolorystyce firmowej jego marki Brandburg.

Zdjęcia: Patryk Lewiński