Mieszkanie dla młodej pary na Starym Polesiu w Łodzi

Mieszkanie znajduje się przy ulicy Łąkowej, na Starym Polesiu w Łodzi. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni 3XEL.

Jest kolorowe. Mieszkanie ma 70 m kw. powierzchni, jego wnętrze wyróżniają mocne barwy i unikalne dodatki. Część z nich to meble z IKEA. Zielona strefa wejściowa wyposażona została w pojemne szafy i siedzisko. Dodatkiem są czarne uchwyty od polskiej marki Laga. Hol prowadzi do salonu i otwartej kuchni, to właśnie tutaj domownicy spędzają większość swojego wolnego czasu. W strefie dziennej dominują odcienie niebieskiego, które odbijają się na płótnie obrazu Emilii Ławrynowicz w strefie wypoczynkowej.

Wyspa kuchenna ma wysokie nogi, co ciekawe mebel ten jest jednocześnie szafką RTV z miejscem na telewizor. Pomieszczenie dopełniają dodatkowe akcenty kolorystyczne jak żółta tapicerka sofy z Customform oraz zieleń krzeseł i roślin. Te ostatnie działają tutaj kojąco na zmysły.

Urozmaiceniem jest różnorodność siedzisk przy stole jadalnianym. Znajdziemy tam krzesła z kolekcji HAY dla IKEA, oryginalne HAY J77 czy klasyki designu zaprojektowane przez Jamiego Hayona. Symetryczny układ jadalni kończy zamknięty regał z dwiema otwartymi, fornirowanymi półkami na książki i dekoracje.


W przeciwieństwie do strefy dziennej, łazienka to przestrzeń, w której dominują naturalne drewno i monochromatyczne kolory. Fornirowana szafka na czarnym stelażu mieści obszerne szuflady i jest podstawą dla dużej umywalki. Detalem są ręcznie malowane wzory inspirowane prehistorycznymi śladami rowkowanych muszli w formacjach skalnych. Łamiące i nakładające się na siebie odciski tworzą złudzenie optyczne, dzięki któremu ściany w łazience zdają się wibrować i poruszać. W białym, mniejszym pomieszczeniu toalety jest wysoka zabudowa z miejscem na pralkę i suszarkę.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Łódź | whiteMAD na Instagramie

fot. Dariusz Jarząbek (www.dariuszjarzabek.com)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły