To niewielkie, 48 metrowe mieszkanie w Moskwie ma być idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają w planach powiększania swojej jednoosobowej rodziny.  Twórcy “mieszkania dla singla” zapewniają, że mieszkanie choć nie należy do największych spełnia wszystkie najważniejsze funkcje, zachowując otwarte przestrzenie i sporo wolnego miejsca, które możemy spożytkować na przyszłe hobby.

Projekt mieszkania zaproponowany przez firmę Geometrium to szeroka, otwarta przestrzeń, w skład której wchodzą kuchnia, sypialnia, jadalnia, pokój dzienny, a także miejsce na palenie shishy. Kuchnia wraz jadalnią tworzą wspólną przestrzeń, podczas gdy sypialnie przeniesiono do środka mieszkania i zamknięto w szklanych panelach. Pozwala to z jednej strony na prywatność, poprzez wydzielenie bardziej kameralnych stref, a jednocześnie nie tworzy ciasnych i słabo doświetlonych przestrzeni.

Warto dodać, że dla przyszłego właściciela, ważną kwestią był budżet inwestycji. Udało się to dzięki zastosowaniu prostych, naturalnych materiałów, takich jak łóżko wykonane z palet, a także systemu mebli PAX z IKEA. Głównymi materiałami wykończeniowymi jest tutaj surowy, dobrze reflektujący światło beton, a także ciemnoczerwona cegła. Ważną rolę w mieszkaniu grają dodatki, takie jak obrazy, rośliny, donice czy koce, które razem tworzą naprawdę przytulne wnętrze.