Mieszkanie dostosowane do pracy zdalnej

Mieszkanie dostosowane do pracy zdalnej. Zaglądamy do mieszkania na Pradze Północ!

Mieszkanie dostosowane do pracy zdalnej powstało na warszawskiej Pradze Północ. Od kilku lat Praga Północ zyskuje na popularności, zrzuca wizerunek porzuconej, prawobrzeżnej prowincji włączając się w tętniące życiem centrum Warszawy. Port Praski budowany na dawnych nieużytkach przy Moście Świętokrzyskim przyciąga rzeszę inwestorów szukających spójnej architektury w tej coraz modniejszej części Warszawy. To właśnie tutaj znajduje się 62 metrowe mieszkanie stworzone z myślą o pracującej parze, która ceni sobie wygodę życia. Wnętrza zaprojektowała Karolina Rafalo, zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste. 

Ideą było stworzenie mieszkania na wynajem, gdzie wnętrze jest swojego rodzaju ramą dopasowującą się do stylu życia jej mieszkańców. Neutralne kolory i powracający akcent czerni idealnie współgrają ze stylistyką budynku i okolic, przenikając z zewnątrz do wnętrza mieszkania. Zmieniony został układ funkcjonalny tak, aby stworzyć dedykowaną przestrzeń biurową łączącą funkcje pokoju rozrywkowego i gościnnego. Aby powiększyć wizualnie przestrzeń, między salonem a pokojem biurowym stworzona została lekka zabudowa z ryflowanego szkła, które pojawia się jako dominujący akcent również w łazience. Dwudrzwiowe, szklane drzwi zapewniają wystarczającą prywatność dla funkcji biurowej czy gościnnej, a przy pełnym rozwarciu otwierają przestrzeń wystarczająco, aby stworzyć z salonem duży, łączony pokój dzienny.


Kluczowe było zastosowanie smart rozwiązań, pozwalających na sterowanie światłem czy sprzętami AGD z poziomu smartfonu – dzięki temu, oświetlenie, zmieniając barwę i natężenie w zależności od pory dnia, nadaje rytmu dnia idealnie wpisanego w rutynę lokatorów.

Mieszkanie zostało podzielone na dwie strefy – część prywatną z sypialnią i garderobą od strony cichego patio, oraz część dzienną z salonem, kuchnią i przestrzenią do pracy. W całym mieszkaniu pojawiają się zabudowy w dwóch odcieniach beżu, które mają pomieścić rzeczy lokatorów, ukryć wszystkie sprzęty i rzeczy codziennego użytku. Efekt? Mieszkanie dostosowane do pracy zdalnej, w którym subtelne wnętrze, jest proste, harmonijne i stonowane.

źródło / projekt:  Karolina Rafalo / https://www.instagram.com/poradnia_projektowa/
zdjęcia: Kąty Proste / Paweł Biedrzycki  / www.katyproste.pl

Czytaj też: Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Modernizm | Warszawa| Architektura w Polsce