Mieszkanie Dwie Motławy w Gdańsku

Mieszkanie Dwie Motławy w Gdańsku. Niewielki budżet nie był tu przeszkodą!

Mieszkanie Dwie Motławy w Gdańsku zaprojektowane zostało pod najem krótkoterminowy przez architektkę Elę Watras z pracowni Projectoria Studio. Zadanie postawione przed architektką nie było łatwe. W relatywnie niewielkim budżecie, musiała całkowicie odmienić obliczę mieszkania. Efekt? Sprawdźcie sami! 

Mieszkanie Dwie Motławy w Gdańsku to klimatyczne i przytulne wnętrze, które zostało zaprojektowane na wynajem krótkoterminowy. W pierwotnym rozplanowaniu funkcjonalnym aneks kuchenny znajdował się w części głównej, gdzie w chwili obecnej stoi stół oraz zabudowa meblowa. Na przeniesienie kuchni pozwolił bardzo szeroki hall, przez co wnętrze stało się bardziej uporządkowane, wyznaczając tym samym strefę dzienną i kuchenną.

Mając na uwadze charakter wnętrza na podłogę zaproponowałam dobrej jakości piękną płytkę o delikatnej strukturze drewna. Na życzenie klientów główną ścianę zdobi wykonana na zamówienie przecierana ściana z tynku strukturalnego. Szerokie, wygodne łóżko z pięknym tekstylnym wezgłowiem, lustro wykonane wg indywidualnego projektu świetnie pasują do klimatycznego charakteru wnętrza. Ten nieco klasyczny charakter przełamuje nowoczesna, prosta zabudowa aneksu kuchennego – opisuje architektka.

Część kuchenna ze swoimi obłościami oraz kolorem dodaje całości lekkości i subtelności. Naprzeciwko aneksu została zawieszona komoda, której fronty wykonano z pionowych listewek. Podobny element dekoracyjny posiada również komoda na metalowych nóżkach naprzeciw łóżka. Mimo niewielkiego budżetu, udało się zrealizować wnętrze przyjemne, spójne, klimatyczne.


O pracowni Projectoria Studio: 

Wierzę, że otaczająca nas przestrzeń wpływa na nasze samopoczucie i jakość naszego życia. Tworzenie pięknych i spójnych wnętrz to niezwykły proces,  jednak piękny projekt to nie wszystko, to jak odczuwamy przestrzeń wokół nas powinno być najważniejsze. W projektowaniu jak i w życiu codziennym niezwykle ważny jest balans. Harmonia we wnętrzach, w których wszystkie elementy ze sobą współgrają, optymalne wykorzystanie przestrzeni, odpowiednio dobrane materiały, to elementy potrzebne do stworzenia unikalnego klimatu każdego wnętrza – czytamy na stronie projectoria.pl.

Ela Watras – ukończyła studia o kierunku Architektura Wnętrz na wydziale Architektury, Inżynierii i Sztuki w Sopocie. Projektuje wnętrza, gdzie proste formy przenikają się ze sztuką i dobrym designem, gdzie kreowana przestrzeń daje poczucie spokoju i harmonii. W swojej pracy stara się, aby projekty miały ponadczasowy i uniwersalny charakter. Jak sama zaznacza, ceni różnorodność stylów jak i wyrafinowaną prostotę. W codziennej pracy stara się dbać o estetykę przestrzeni, spójność kolorystyczną, wyczucie stylu. Ważna jest dla niej dbałość o detale, dobra jakość i niestandardowe rozwiązania. Na pierwszym miejscu stawia dobre relacje z klientami. 

źródło: Projectoria Studio (https://projectoria.pl) / zdjęcia: Martyna Jabłońska- Makowska, Martyna Soul Studio (www.martynasoulstudio.com)