Mieszkanie jak oranżeria w Gdańsku. Ciemna tapeta nadała ton wnętrzu!

Mieszkanie jak oranżeria  powstało w Gdańsku. Otwarta, funkcjonalna, ale też bezpieczna i wygodna dla dzieci – takiej przestrzeni oczekiwali Natalia i Jacek,  młodzi rodzice z Gdańska. Momentem decydującym o charakterze projektu był wybór ciemnej tapety Livingwalls by Patel z intensywnym, przeskalowanym motywem kwiatowym. Wnętrze zaprojektowała Daria Przewłócka. 

To właśnie tapeta nadała ton dalszym pracom i finalnie cała realizacja może budzić skojarzenia z oranżerią. W mieszkaniu znalazło się kilka nieoczywistych rozwiązań. Przesuwne drzwi oddzielające salon i część sypialną na co dzień ukryte są w plecach biblioteki.

Telewizor podwieszony został w środku otwartej przestrzeni na szklanej ścianie żebrowanej stalą. Pod nim, zamiast klasycznej szafki, znalazła się murowana donica na zieleń przechodząca nieco dalej w ścianę. Indywidualnie zaprojektowane zabudowy pozwoliły zachować wysoką funkcjonalność bez poświęceń estetycznych. W toalecie i łazience widać też odważne podejście inwestorów – nie bali się odejść od utartych schematów i postawili na pomieszczenia wykończone oryginalnie, czy wręcz zaskakująco.


O projektantce:
Daria Przewłócka – Jestem absolwentką wydziału architektury na Politechnice Gdańskiej. Architekturą wnętrz zajmuję się od 2015 roku. Wcześniej pracowałam w prestiżowym biurze architektonicznym Studio Kwadrat z Gdyni. Brałam udział w projektowaniu m.in.: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku; Nowej Mariny w Gdyni; Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska przy Forum Raduni; osiedla mieszkaniowego Brabank na Starym Mieście w Gdańsku.

Współpracowałam z deweloperami, m.in. Invest Komfort, Hossa czy Robyg projektując układy funkcjonalno przestrzenne mieszkań.
Lubię antyki. Chętnie korzystam z dziedzictwa historycznego i nadaję nowe życie bibelotom i meblom. W swoich projektach łączę historię z nowoczesnością.

O fotografce:
Nazywam się Natalia Kaczmarek i jako ktoś, kto zachwyca się architekturą wnętrz i uwielbia fotografię, mam najlepszą pracę na świecie! Doświadczenie w pracy stylisty wnętrz podczas przygotowywania mieszkań na sprzedaż i wynajem pozwoliło mi postrzegać każde wnętrze indywidualnie. Zawsze stylizację kończyłam sesją zdjęciową i to na swoich zdjęciach starałam się pokazać jak najlepiej wszystkie atuty wnętrza dbającą każdy najmniejszy szczegół.  Praca zza obiektywu przynosiła mi najwięcej radości i satysfakcji, a to przełożyło się głownie na zlecenia fotograficzne.  Dziś fotografia wnętrz jest moją zawodową ścieżką, którą rozwijam i wiem, że jest tą właściwą… Ściśle współpracuję z prywatnymi inwestorami w nieruchomości a także z architektami wnętrz, których realizacje uwiecznione na moich zdjęciach zostały opublikowane na portalach branżowych.
Zapraszam Cię do zapoznania się z moim portfolio. Więcej: https://www.inkadr.pl 

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie  |  Gdańsk | Architektura

 

źródło: materiał prasowy / INKADR Natalia Kaczmarek

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły