Mieszkanie od GRID Architekci

Mieszkanie od GRID Studio Projektowe. Powstało w centrum Krakowa.

Wybierając się do obcego miasta, czy to w podróż służbową, czy z zamiarem odkrywania go w roli turysty, zwykle szukamy miejsc, które będą nie tylko komfortowe, ale klimatyczne i jednocześnie atrakcyjne. Krakowski apartament zaprojektowany przez pracownię GRID powstał z myślą o gościach, którzy podążają za wnętrzarskimi trendami i docenią jego kosmopolityczny, a jednocześnie lokalny styl. Mieszkanie od GRID Studio Projektowe to wnętrze, w którym aż chce się mieszkać. 

Projektowanie przestrzeni dla konkretnej rodziny wydaje się o niebo prostsze od kreowania wnętrza, którego bohater pozostaje anonimowy. Takie zadanie stanęło przed pracownią GRID Studio Projektowe, którą poproszono o stworzenie apartamentu na wynajem dla inwestorów posiadających sieć działającą pod nazwą „Sleeping in Krakow”. Mieszkanie przy ul. Krowoderskiej było kolejnym z serii projektów dowodzących, że estetyka architektów i ich zdolność odczytywania potrzeb bardzo różnych osób, są doskonałym magnesem dla podróżujących w te rejony Polski.

Liczący 80 m kw. powierzchni apartament jest usytuowany w zabytkowej kamienicy w samym sercu krakowskiego Starego Miasta – w pobliżu Zamku Królewskiego na Wawelu i malowniczego rynku. Budynek przylega do Krakowskiej Akademii Muzycznej.

W środku główne atuty wnętrza to wysokie sufity, ogromne okna, łukowate sklepienia nadproży, które nadają pomieszczeniom wyjątkowego klimatu. Architekci zaproponowali odważne rozwiązania, nie zapominając jednocześnie o lokalnym kontekście i zabytkowym charakterze kamienicy.

Pierwszym z elementów, które zwracają uwagę w apartamencie jest ciekawa kolorystyka. Projektanci zdecydowali się na bardzo oryginalną paletę barw – na spokojne jasne tło wprowadzili wyraziste akcenty w postaci zieleni, czerni, czerwieni i odcieni denimu.

Architekci postanowili wykorzystać naturalne walory pomieszczeń – w jednej z sypialni powstała antresola z dodatkowym miejscem do spania, a w przestrzeni dziennej odsłonięto czerwoną cegłę. Specjalnie z myślą o najmłodszych powstał domek ze sklejki, który służy jako przestrzeń do zabawy i wypoczynku.

Mieszkanie od GRID Studio Projektowe na Krowoderskiej zachwyca swoją nowoczesnością i zgodnością z trendami. Nie przytłacza jednak ilością wnętrzarskich fajerwerków, pozostawia wystarczająco dużo oddechu, by się w nim rozgościć. Jest świetnym przedsmakiem tego, co za jego drzwiami może spotkać lokatorów: otwarte na świat europejskie miasto o bogatej historii i własnej tożsamości.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Architekt | Kraków | Meble

źródło: GRID Studio Projektowe