Grzegorz Layer

Mieszkanie z lat 90. po przebudowie. Zaprojektował je Grzegorz Layer

Mieszkanie położone jest w Katowicach, w wielorodzinnym budynku z lat 90. Architekt Grzegorz Layer postanowił dać mu nowe życie. Powstało miejsce idealne dla miłośników roślin.

W ramach remontu wnętrza architekt na nowo zaplanował układ funkcjonalny wnętrza. Zlikwidował ściany działowe wydzielające przedpokój i kuchnię oraz nieużytkowy taras. W ten sposób stworzył przestronną, otwartą i dobrze doświetloną strefę dzienną. Zakres zmian doskonale widać na opublikowanym niżej rzucie. W sumie powierzchnia mieszkania to 77 m kw.

Część kuchenną od salonu wizualnie oddziela zabudowa mieszcząca w sobie szafki, otwarte półki oraz wbudowane akwarium o pojemności 300 litrów, którego odpowiednie wyeksponowanie było ważnym założeniem projektu.

Grzegorz Layer


Kolorystyka i materiały zastosowane w projekcie podkreślają geometrię wnętrza – centralna zabudowa wykonana jest w całości z jasnego drewna, a gabinet wydzielony jaskrawo niebieskim kolorem. W części salonowej odsłonięto betonowy sufit, nadając wnętrzu odrobinę surowy wyraz. Neutralne kolory stały się dobrym tłem dla wyrazistych, nowoczesnych mebli i dodatków.

Właściciele mieszkania są miłośnikami roślin – aby pomieścić wszystkie okazy w części jadalnej pojawiła się specjalnie zaprojektowana, podłużna donica. Zieleń dobrze koresponduje z szarością sufitu oraz bielą ścian. Całość ożywiają kolorowe dodatki – intensywnie fioletowa ściana oraz dywan z wielobarwnymi pasami.

Czytaj też: Wnętrza| Mieszkanie | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

źródło: Grzegorz Layer