Mieszkanie miłośniczki sztuki w Poznaniu. Zaprojektowali je architekci z AMJ studio –

Mieszkanie miłośniczki sztuki zaprojektowali poznańscy architekci Adam Jankowski i Kamil Paszek z pracowni AMJ studio. Główną ideą projektu wnętrz mieszkania POZ_09 było połączenie sztuki z funkcjonalnością. Przestrzeń została zainspirowana malarstwem polskiego architekta Aleksandra Kobzdeja. Stonowana paleta barw tworzy kompozycję opartą na geometrycznych formach, osiach widokowych oraz dominantach. W mieszkaniu wyeksponowano zarówno obrazy na płótnach, jak i rzeźbę Andrzeja Żurka – znanego poznańskiego artysty.

Program funkcjonalny mieszkania powstał w oparciu o sprecyzowane wymagania inwestora. Istotą projektu było uzyskanie lekkości i przestronności wnętrz. Przedpokój prowadzi do dużej garderoby oraz sypialni.

Przestrzeń dzienna otwiera się  z przedpokoju widokiem na umieszczony osiowo względem wejścia stół jadalniany. Stanowi on główny element wnętrza. Status dominanty podkreśla centralnie zawieszona nad nim oprawa oświetleniowa. Aneks kuchenny tworzy z salonem spójną przestrzeń, prezentując szeroką gamę dopełniających się barw. Czystość form oraz układ kompozycyjny były dla projektantów równie istotne co ergonomia i użytkowość. Jak wam się podoba mieszkanie miłośniczki sztuki?


Metryka projektu:
nazwa: mieszkanie POZ_09
autorzy: arch. Adam Jankowski, arch. Kamil Paszek
lokalizacja: Poznań
inwestor: prywatny
rok projektu: 2021
realizacja: 2021-2022
zdjęcia: AMJ studio

O pracowni:
AMJ studio to poznańska pracownia projektowa założona w 2018 r. Działalność biura skupia się na architekturze oraz projektowaniu wnętrz. Architekci stawiają na ciągłe doskonalenie warsztatu, wdrażanie nowych technologii i metod projektowania, co przekłada się bezpośrednio na jakość świadczonych usług. Poszanowanie kontekstu miejsca i przykładanie szczególnej uwagi do detalu to najważniejsze wartości reprezentowane przez AMJ studio. Rozwój poprzez realizowanie pasji do architektury widoczny jest w indywidualnym podejściu do wymagań każdego inwestora. Architekci stawiają na połączenie funkcjonalności kreowanej przestrzeni z najwyższej jakości estetyką. Więcej informacji na temat pracowni znajdziecie tutaj: www.amjstudio.pl

To nie pierwszy projekt pracowni AMJ studio, który opisywaliśmy. Poniżej przykładowe wnętrza autorstwa Adama Jankowskiego i jego zespołu:

Czytaj też: Architektura w Polsce | Poznań | Apartament | Mieszkanie | Wnętrza