Mieszkanie młodego mężczyzny we Wrocławiu. Miało być prosto i funkcjonalnie!

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodego mężczyzny, który we wnętrzach ceni sobie funkcjonalność i prostotę formy. Mieszkanie młodego mężczyzny zaprojektowała architektka Aleksandra Gosztyła z pracowni Ale.DESIGN.

Głównym założeniem było stworzenie przestrzeni, w której inwestor będzie mógł w ciągu dnia pracować, a wieczorami w weekendy przyjmować gości. Główne skrzypce w tym mieszkaniu gra salon, do którego wprowadziłam jedyny możliwy do zaakceptowania przez inwestora kolor – butelkową zieleń. Pokryte są nią ściany oraz sufit w głębi salonu. Kolor ten pojawia się także w żywych dekoracjach – roślinach oraz na grafikach zawieszonych na ścianach oraz tapicerowanym siedzisku w przedpokoju.

Strefę dzienną tworzy także otwarta kuchnia, która zamiast typowego stołu, posiada wyspę – bar z hokerami. Stalowe nogi baru nawiązują do stolików kawowych oraz lamele przy zabudowie kuchennej – do ściany medialnej przy narożniku.


Materiały w mieszkaniu starałam się jak najbardziej ujednolicić, stąd w strefie przedpokoju, kuchni oraz łazience znajduje się ta sama szara płytka, na której po podświetleniu ukazuje się piękna faktura. Do pokrycia ścian użyto monochromatycznej gamy barw – białe i czarne farby oraz szary tynk strukturalny imitujący beton. Całość dopełniają podłogi, drzwi i zabudowy meblowe imitujące drewno. Wszystkie lampy i akcesoria, jak lustro w przedpokoju czy ramki na zdjęcia, są w kolorze czarnym.

Łazienka stała się swego rodzaju „jaskinią” – bardzo męską przestrzenią, w której dominują szarości i czerń. Dzięki przeprojektowaniu instalacji w tym pomieszczeniu, pralka znalazła się w wysokiej zabudowie przy prysznicu, co dało mi sporo miejsca na szafkę umywalkową z otwartymi półkami i dwiema pojemnymi szufladami. 

O architektach: 
Ale.DESIGN. – “Pierwsze doświadczenia zdobywałam pracując w kilku pracowniach architektonicznych. Biuro projektowania wnętrz Ale.DESIGN założyłam w 2019 roku i od razu zyskałam zaufanie klientów, co daje mnóstwo motywacji do rozwoju i tworzenia kolejnych projektów Pierwszym krokiem w mojej pracy powinien być ukłon w stronę Klienta. Projektowanie wnętrz według moich zasad skierowane jest na człowieka i wybrany przez niego kontekst. Nie mogę myśleć tylko obrazem, ponieważ moim celem jest stworzenie idei, znaków w przestrzeni i stylu życia.” – mówi założycielka biura mgr inż. arch. Aleksandra Gosztyła

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Architektura w Polsce | 


źródło: Ale.DESIGN 
/ Mieszkanie młodego mężczyzny we Wrocławiu. Miało być prosto i funkcjonalnie!