Mieszkanie młodego singla

Mieszkanie młodego singla w Miasteczku Wilanów. Zaglądamy do środka!

Mieszkanie młodego singla o powierzchni 40 m2 zaprojektowała Małgorzata Bielecka z pracowni Capricorn Architects (www.capricorninteriors.pl), zdjęcia wykonało studio Kąty Proste (www.katyproste.pl)

Miasteczko Wilanów to osiedle mieszkaniowe w południowej części Warszawy. Jako pierwsze w Polsce powstało w oparciu o Master plan, czyli dokument określający strategię rozwoju danego obszaru. Większość mieszkańców to ludzie około 30 roku życia, którzy cenią sobie wizualny porządek i przemyślany układ przestrzenny Miasteczka. Właśnie tutaj, po kilku latach spędzonych w Brukseli, postanowił kupić swoje pierwsze mieszkanie młody dyplomata i wykładowca. Tak powstało mieszkanie młodego singla, w którym miały panować ład i harmonia, ale musiało też znaleźć się miejsce na różnorakie pamiątki przywiezione z zagranicznych podróży. 


Lokal o orientacji południowo-zachodniej i powierzchni 40 m kw. składa się z sypialni, salonu z otwartą kuchnią i łazienki. Całość urządzona została w barwach achromatycznych (biele i szarości) dopełnionych drewnem dębowym, które ociepla wnętrze. Główne pomieszczenie, salon z kuchnią, podzielone zostało na trzy strefy: kuchenną, jadalną oraz relaksu. 

Kuchnia w kształcie litery U składa się z dwóch części: wysokich szafek po lewej stronie oraz blatu roboczego. Zastosowanie wysokiej zabudowy na całej długości jednej ściany pozwoliło ograniczyć szafki wiszące. Te znajdują się tylko po prawej stronie. Ich fronty pokryto dębowym fornirem. Elementem łączącym kuchnię z salonem jest długa półka ścienna, na której właściciel eksponuje pamiątki z podróży oraz ulubione książki. W dnie półki zamontowano oświetlenie, które doskonale sprawdza się wieczorem tworząc na ścianie delikatną poświatę.

W części salonowej pojawiły się akcenty kolorystyczne, takie jak niebieskie zasłony oraz blat stolika kawowego z zielonego marmuru. Na ścianie za sofą zastosowano tynk betonowy. Trójwymiarowa reprezentacja mapy świata to kolejny element wnętrza, który pozwala zrozumieć, że właściciel bardzo lubi podróże.

Betonowa tekstura ze ściany w salonie powtarza się w łazience w postaci płytek gresowych. Głównym punktem przyciągającym nasz wzrok w tym pomieszczeniu jest pas geometrycznej mozaiki, który wyznacza miejsce umywalki. Po lewej stronie od umywalki znajduje się wygodny prysznic typu walk-in. Po prawej zaś zabudowa meblowa, w której ukryta została pralka oraz miejsce na przechowywanie środków czystości i ręczników.

O architektce: 
“Nazywam się Małgorzata Bielecka. Od 2011 roku pracuję jako architekt wnętrz. W tym czasie odbyłam wiele podróży po świecie, które były ważnym elementem mojej pozaszkolnej edukacji. Jednym z ciekawszych doświadczeń był pobyt i praca w biurze projektowym w Indiach.  Uważam, że projektowanie przestrzeni dotyka wielu aspektów życia i chcąc tworzyć projekty wysokiej jakości niezbędna jest szeroka wiedza z różnych dziedzin. W myśl tej idei powstała pracownia Capricorn. Jako połączenie wszystkiego, czego się uczę i doświadczam.

Moim wyróżnikiem jest wszechstronne wykształcenie. Poza Architekturą wnętrz studiowałam na wydziałach Grafiki, Wzornictwa, Malarstwa oraz Etnologii i Antropologii Kulturowej. Obecnie realizuję studia inżynierskie na wydziale Architektury i Urbanistyki. Zdobytymi wiedzą i doświadczeniem dzielę się podczas wykładów i warsztatów branżowych.” – czytamy na stronie architektki Małgorzaty Bieleckiej

Czytaj też: Apartament | Wnętrza | Architektura w Polsce | Warszawa | whiteMAD na Instagramie

Projekt: Małgorzata Bielecka/ Capricorn Architects (www.capricorninteriors.pl)
ZDJĘCIA: Paweł Biedrzycki/ Kąty Proste (www.katyproste.pl)