Mieszkanie młodej lekarki. Ma 57 metrów i powstało w Warszawie!

Mieszkanie o powierzchni 57 m kw znajduje się w Warszawie i należy do młodej lekarki w trakcie specjalizacji. Miało być proste, naturalne i przytulne – takie w którym można wypocząć po intensywnej pracy na oddziale i na SORze, a jednocześnie takie, gdzie będzie się dobrze uczyło, stąd wydzielony gabinet.

Przestrzeń zmieniła nieco swój pierwotny układ. W większej sypialni udało się wydzielić pojemną garderobę. Pozostałe pomieszczenia to gabinet pełniący również funkcję pokoju gościnnego, salon z kuchnią i łazienka, w której udało się ukryć pralkę. Całość utrzymana jest konsekwentnie w stonowanych kolorach. Klasyczna dębowa podłoga, ortogonalne czarno-białe płytki, śmietankowe, prawie białe ściany, granitowe blaty – spokojna i szlachetna baza uzupełniona jest dodatkami z naturalnych materiałów. Mieszkanie młodej lekarki miało być proste, funkcjonalne i estetyczne. 


Fronty meblowe ozdobione są delikatnym frezem, a odrobinę elegancji dodają złote uchwyty i armatura. Wśród starannie dobranych mebli uwagę zwraca odnowiony fotel Chierowskiego (fotel Chierowskiego kupisz w sklepie whiteMAD klikając TUTAJ) i słynne krzesło Breuera, które swoją nazwę „Cesca” zawdzięcza córce projektanta Francesce. W projekcie wykorzystano też piękne fornirowane meble z rodzinnej manufaktury Pastform Furniture.

O architektach
Nasze Nowe to pracownia architektury wnętrz specjalizująca się w projektach przestrzeni prywatnej. Zespół zgranych projektantek działa w Warszawie i jej okolicach, ale przeprowadza również projekty zdalne. Główne motto pracowni brzmi: „Architektura to sposób w jaki człowiek przebywa w świecie, a wybory estetyczne i funkcjonalne mówią o nas i wpływają na codzienność. Otoczenie jest tak samo ważne jak muzyka i dobra książka, a proces projektowy ma być przyjemnością.”

“Nasze Nowe to otwarta pracownia, gdzie projektujemy wnętrza prywatne, biurowe oraz scenografię eventową, reklamową i wystawienniczą. Często osobiście realizujemy nasze projekty, przy pomocy zaufanych współpracowników. Przeprowadzamy też metamorfozy i konsultacje wnętrzarskie. Nasze Nowe to dla nas miejsce wymiany, wolne pole do działania. Plac manewrowy, gdzie urzeczywistniamy marzenia, nie zapominając o realnym podejściu do projektu i powierzonego nam zadania.” – dodają architekci z Nasze Nowe

Czytaj też: Wnętrza | Warszawa | Polska | Styl skandynawski | Minimalizm | Mieszkanie

Projekt Nasze Nowe: Olga Trapszyc, Ewa Pawłowska, Eliza Ziemińska-Żak
Zdjęcia wykonała Marta Behling z Pion Poziom