Mieszkanie na Chwaliszewie Alicja Szmal

Mieszkanie na Chwaliszewie. On chciał loft, Ona styl rustykalny.

Mieszkanie na Chwaliszewie w Poznaniu to efekt kompromisu. Kiedy w jednym wnętrzu spotykają się różne gusta Inwestorów, powstają bardzo ciekawe realizacje. Tutaj Inwestor pragnął loftowego efektu, a Inwestorka oczekiwała przytulnego, lekko rustykalnego wnętrza. Zaowocowało to niebanalnym mieszkaniem z pięknym widokiem na Katedrę. Mieszkanie zaprojektowała Alicja Szmal-Baehr, założycielka pracowni Alicja Szmal Studio. 

Białe, frezowane fronty pod blatem w kuchni oraz wzór na posadzce łagodzą surowość czarnych, loftowych drzwi, witryn i elementów konstrukcyjnych regału i półki nad wyspą. Zastosowano materiały najwyższej jakości, a niemal każdy mebel został wykonany na wymiar, według projektu. Sofa, półki z litego drewna nad sofą, podłoga drewniana, wykonywana ręcznie, tynk dekoracyjny wykończony przez artystę, każdy detal został tu dopracowany.

Pierwotnie łazienka była niewielkich rozmiarów, ledwo mieścił się w niej mały brodzik i pralka otwierana jedynie od góry. Klienci marzyli jednak o wygodnej łazience z wolnostojącą wanną, dlatego zmieniono układ ścian korytarza i przylegających pokoi, a pralkę przeniesiono do szafy w korytarzu i zamknięto ją pięknym frontem z naturalnego rattanu. Takim oto sposobem zmieściła się nie tylko wanna, ale i komfortowy prysznic z dwiema deszczownicami. Tu również na zasadzie kontrastu: ciemne, wielkoformatowe płytki na ścianach w łazience pięknie wyglądają w połączeniu z białą, drobną mozaiką na posadzce.

Sypialnia została minimalnie zmniejszona na rzecz łazienki, dlatego powiększono optycznie przestrzeń lustrami w loftowych, czarnych ramach. Ściany i sufit wykończono w ciemnych barwach, aby uzyskać dominujące wrażenie przytulności.

Zdjęcia: Kinga Mądro / https://kingamadro.com/
Projekt: Alicja Szmal Studio / https://alicjaszmal.com/

O pracowni: 
Alicja Szmal Studio – pracownia powstała w 2017 roku. Realizuje prywatne projekty dla klientów z całej Polski i zagranicy. W procesie projektowania kieruje się wiedzą i zmysłem estetycznym tak, aby łącząc piękno z funkcjonalnością, oddać w ręce klientów projekt dopracowany w każdym detalu i spełniający zarówno oczekiwania Inwestorów jak i standardy samej pracowni.

Mieszkanie na Chwaliszewie to nie pierwsze mieszkanie zaprojektowane przez Alicję, które publikujemy w whiteMAD. Poniżej inne mieszkanie spod ręki architektki:

Czytaj też: Architektura w Polsce | Polscy projektanci | Poznań | Mieszkanie | Wnętrza | Styl loftowy we wnętrzach |

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły