Mieszkanie na Filtrach w Warszawie. Urządzone w zabytkowej kamienicy

Mieszkanie zlokalizowane jest w kamienicy z 1929 roku, zaprojektowanej przez Romana Felińskiego, na ulicy Filtrowej w dzielnicy Stara Ochota. Projekt zmian we wnętrzu przygotowali architekci z pracowni Loft Kolasiński, którzy zaprojektowali również zdobiące mieszkanie meble.

Projekt obejmował rewitalizację i częściową przebudowę wszystkich pomieszczeń. Jednym z głównych założeń projektu było swobodne nawiązanie do historycznego charakteru mieszkania. Ściany pokryte śą tradycyjnym tynkiem natomiast dekoracyjne wykończenia malowane były ręcznie. Stolarka drewniana i parkiety poddane zostały renowacji, którą wykonali rzemieślnicy specjalizujący się w odrestaurowywaniu zabytków.

Mieszkanie zostało wyposażone w meble zaprojektowane i wykonane przez Loft Kolasiński: stół, łóżko, lustra, meble kuchenne i łazienkowe. Zaprojektowana i wykonana na potrzeby realizacji była również stalowa zabudowa garderoby oraz stalowe kratki wentylacyjne i karnisze. Ponadto, w projekcie wykorzystane zostały meble, oświetleniei dywany wśród nich międzyinnymi projekty, których autorami są: Maria Chomentowska, Antonin Kybal, Eero Saarinen, Kai Kristiansen, Franz Hohn, Władysław Wołkowski, Nelson Bench, Roger Lecal.

Wyjątkowym detalem wyposażenia mieszkania są pochodzące z lat pięćdziesiątych fotele z fabryki w Zadzielu, które poddane zostały specjalistycznej renowacji. Do dekoracji ścian wykorzystano fotografie Marii Svarbovej.

Projekt Warszawa Filtry inauguruje uruchomienie warszawskiego oddziału studia projektowania wnętrz LoftKolasiński.

Projekt wnętrz i mebli: Loft Kolasiński www.loft-kolasinski.com
Zdjęcia: Karolina Bąk www.karolinabak.com
Data: 2018
Lokalizacja: Szczecin, Polska
Powierzchnia: 80 m kw.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły