Mieszkanie na krakowskich Bronowicach. Ma 55 metrów kwadratowych!

Nowoczesne wnętrze w kobiecym stylu zaprojektowane przez krakowskie Biuro Architektoniczne Piotr Kosydar w wyjątkowej dzielnicy Krakowa, Bronowicach. Inwestorka otwarta na oryginalne pomysły i niebanalne rozwiązania w pełni zaufała wizji projektanta. Miała trzy wymagania, chciałaby było inaczej, by było kobieco oraz by użyte w realizacji produkty były wysokiej jakości.  

55 metrów pełne kobiecego stylu
Zaprojektowane mieszkanie składa się z czterech pomieszczeń. Przestronnego salonu wraz z aneksem kuchennym, komfortowej sypialni, funkcjonalnej garderoby i łazienki.  Wnętrze zaaranżowano w nowoczesnym stylu z mocnym kobiecym akcentem. Postawiono na niekonwencjonalny róż, ciepłe drewno sufitu i posadzki oraz industrialną, czarną konstrukcję wiszącej półki barowej.

Kuchnia sercem domu
Serce domu stanowi salon z aneksem kuchennym. Zlokalizowanie ich od zachodniej strony pozwoliło zrealizować dość śmiały pomysł i użyć w realizacji mocno nietypowego, różowego koloru, jako wiodącego we wnętrzu. Jasne wnętrza i duża ilość światła dziennego, powoduje, że użyty róż nie atakuje w pomieszczeniu i nie jest natrętny. Zastosowane do tego czarne dodatki barku, sprzętów kuchennych i innych dodają charakteru oraz sprawiają, że wnętrze nie staje się cukierkowe. Jako że sama kuchnia nie jest imponujących rozmiarów projektant zdecydował na zastosowanie wyspy kuchennej z wiszącą, industrialną, ażurową półką, zlokalizowaną bezpośrednio nad wyspą, nawiązującą w swojej formie do zabudowy barów klubowych. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskał więcej miejsca do przechowywania, nie tracąc przy tym na lekkości


Ciepła sypialnia z miejscem do pracy
Ciepłe drewno, delikatne tkaniny i konsekwentnie wyselekcjonowane czarne dodatki nadają ciepły i przytulny charakter wnętrzu. Jako że w mieszkaniu jest garderoba, zrezygnowano z ciężkich szaf na rzecz niskich zgrabnych komód zintegrowanych z wezgłowiem dużego łóżka

Nastrojowa łazienka
Jasna, niewielkich rozmiarów łazienka, że strefowym oświetleniem i swobodnie ulokowanymi punktami świetlnymi w suficie powoduje, że przy odpowiedniej grze świateł przestrzeń staje się delikatna i nastrojowa. I tutaj podobnie jak w kuchni architektom zależało, by łazienka poza swoim nastrojowym charakterem była również funkcjonalna. Stworzono zatem system zabudowanych półek wykorzystując przestrzeń nad toaletą oraz wysuwając ponad lico ściany lustro, za którym ukryto liczne półki. 

Grunt to porządek
Funkcjonalnie i ze smakiem zaprojektowana garderoba mieści w sobie wszystko, co powinno znajdować się w mieszkaniu. Dzięki przemyślanemu rozwiązaniu i zagospodarowaniu miejsca w projektanci mogli pokusić się o rezygnację z dużych masywnych szaf w pokojach na rzecz tej jednej w garderobie. Tutaj każda rzecz ma swoje miejsce. 

Cały proces projektowy, a potem wykonawczy stanowił dla Inwestorki tajemnicę i odbył się poza jej udziałem, a efekt końcowy był dla niej ogromną niespodzianką!  Jej reakcja na widok ukończonych wnętrz – bezcenna! I o to właśnie chodziło! Delikatny, a jednocześnie dominujący w otoczeniu róż nadał wnętrzu indywidualny charakter. Niby delikatnie, a jednak z pazurem.  

O architektach: 
BIURO ARCHITEKTONICZNE PIOTR KOSYDAR to zespół doświadczonych architektów z niemal dwudziestoletnim stażem zdobytym podczas praktyki w renomowanych biurach projektowych. Podczas swojej praktyki mieli okazje pracować przy projektach z zakresu architektury użyteczności publicznej, komercyjnej oraz mieszkaniowej. Źródłem inspiracji realizowanych projektów jest światło, kolor, klimat, jak i ogólnie pojęte środowisko kulturowe oraz lokalny charakter danego miejsca.

Czytaj też: Kraków | Wnętrza | Mieszkanie | Kuchnia | Łazienka |

Lokalizacja: Kraków
Projektant: Biuro Architektoniczne Piotr Kosydar
Zdjęcia: Tomasz Sapeta