mieszkanie na mokotowie

Mieszkanie na Mokotowie. Wnętrze nawiązuje do kultury Azji

Mieszkanie znajduje się na Mokotowie w Warszawie. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z biura KODO. Projekt zrealizowano dla azjatyckiej rodziny, która w Warszawie mieszka już wiele lat.

Architekci określili realizację mianem “Vintage vibes”. Aranżacja miała za zadanie zwolnić tempo mieszkańców i dać im upragniony wypoczynek. Powstało mieszkanie w stylu eklektycznym, które posiada elementy nawiązujące do designu lat 20. XX wieku. Wnętrze łączy w sobie miękkie formy i ciepłe kolory beżu, zieleni i błękitu, stanowi ukłon w kierunku stylu vintage. Znajdziemy tu masywne meble na cienkich nóżkach, mieniący się welur na obiciach, kuliste formy i okrągłe lustra, wzorzyste ściany. Biżuterią tego domu są złote, geometryczne akcenty – np. listwy pomiędzy płytami ściennymi w salonie. Podstawę stanowią szafy i zabudowy z wysokiej jakości włoskich laminatów Cleaf. Dominująca we wnętrzu zieleń tworzy atmosferę wakacji w kolonialnym stylu, co intensyfikują stylowe dodatki.

Właścicielami mieszkania są osoby wychowane w azjatyckiej kulturze. Dlatego też honorowe miejsce w domu zajęła podświetlana gablota z chińską porcelaną. Dla inwestorki ważnym elementem było tapicerowane siedzisko w oknie sypialni. Spełniony został także cały szereg wymagań co do funkcjonalności kuchni – szuflady zostały wyposażone w oświetlenie i bezuchwytowy system z lakierowanymi wstawkami, szafki w kosze cargo.

mieszkanie na mokotowie


Praktyczny i jednocześnie piękny blat wykonano z konglomeratu. W łazience oraz na ścianie salonu zagościły płytki strukturalne, przywołujące na myśl pustynne wzory malowane przez wiatr. Stopniowany czarny blat, w który wbudowano umywalkę oraz pod którym skryła się pralka, to dodatkowa przestrzeń, łatwa do utrzymania w czystości, która przechowa przedmioty codziennego użytku. Razem z oświetleniem łazienki tworzy on układ horyzontalno-wertykalnych linii, zgodny ze sztuką prostej kompozycji Dalekiego Wschodu.

W sumie powierzchnia mieszkania to 72 m kw.

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Warszawa | Art Deco | whiteMAD na Instagramie

fot. KODO Projekty i Realizacje Wnętrz