Mieszkanie na Muranowie Dawid Konieczny

Mieszkanie na Muranowie. Zaprojektował je Dawid Konieczny

Mieszkanie na Muranowie, zaprojektowane przez Dawida Koniecznego powstało z konkretnej potrzeby. Intensyfikacja spędzania czasu w mieszkaniach za sprawą pandemii znacząco przyczyniła się do postrzegania komfortu we wnętrzach. Olga i Michał mieszkają na warszawskim Muranowie i to właśnie praca zdalna skłoniła ich do rozważań nad poprawą funkcji i aranżacji mieszkania. 38-metrowe mieszkanie znajduje się w budynku z lat 60., zbudowanym w technologii ramy H.

To właśnie otoczenie i sam budynek były dla Dawida Koniecznego punktem wyjściowym do stworzenia projektu wnętrza. Klienci kolekcjonują współczesne malarstwo oraz fascynują się sztuką i wzornictwem ubiegłego wieku. Mnogość barw w detalach była wytyczną do stworzenia monochromatycznej bazy. Mikrocement użyty w części dziennej, kafle z lastryka w łazience oraz uwspółcześniona wersja boazerii w przedpokoju nawiązują do lat powstania budynku w odświeżonej, nowoczesnej formie.


W części dziennej w kuchni architekt zaprojektował fronty z akcentami z forniru, który użyty został również w innych elementach wnętrza. Kuchnia z małą wyspą, przy której znajdziemy hookery od Hay oraz wisząca lampę Nordlux. W części wypoczynkowej vintage stolik Michela Dumasa dla Roche Bobois (Francja lata 70.), fotel R360 projektu J. Rożańskiego (Polska lata 50), lampa stojąca Muuto, metaliczny taboret od Oskara Zięty, stolik Hay oraz granatowa kanapa.

Warto zaznaczyć, że część rzeczy pochodzi ze zbiorów Yestersen. Obrazy Grzegorza Jarzynowskiego, Nikodema Szpunara, Sonii Dubois czy Julii Mirny stanowią kolekcję malarstwa współczesnego. W sypialni łóżko zaprojektowane przez architekta, tak by zmaksymalizować strefę przechowywania oraz poprawić komfort przestrzeni. Nad łóżkiem dwa kinkiety od Zangry, którymi klienci sterować mogą przez wbudowane w formę łóżka włączniki. Kolorowy akcent w sypialni stanowi vintage krzesło Maartena Van Severena (Vitra). To wszystko sprawia, że mieszkanie na Muranowie jest wyjątkową przestrzenią, która jest nie tylko spójna estetycznie, ale i funkcjonalna.

zdjęcia: Studio Migdał

Czytaj też: Mieszkanie | Architektura w Polsce | Warszawa | Wnętrza | Meble