Mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie

Długo szukali, a kiedy wreszcie znaleźli swoje wymarzone M, postanowili stworzyć z niego miejsce, które będzie odpowiadać ich potrzebom w możliwie jak największym stopniu. Dlatego postawili na designerskie marki, najlepszych architektów i jakość.

Mieszkanie znajduje się na Saskiej Kępie w Warszawie. To wypadkowa wrażliwości i poczucia estetyki właścicieli oraz profesjonalizmu projektantów ze studia Viva Design. Właściciele byli świadomi tego, czego oczekują od miejsca do życia. Pomysł na taką aranżację wziął się z lektury wnętrzarskiego magazynu, w którym zobaczyli realizację studio Viva Design. Inwestorom spodobały się projekty rzeszowskich architektów, dlatego to im powierzyli zaprojektowanie wnętrz swojego nowego apartamentu.

Sprawa była jasna. Duże mieszkanie w Warszawie, które niedawno zakupili, trafi w dobre ręce. Po kilku spotkaniach ustalono, że w ramach współpracy profesjonaliści podejmą się przygotowania projektu wnętrz oraz nadzoru autorskiego. Jednym słowem wezmą pod swoje skrzydła całe 130 metrów przestrzeni.

Właściciele długo szukali apartamentu po prawej stronie Wisły, który spełniałby ich oczekiwania. Nic dziwnego, że kiedy wreszcie znaleźli go na klimatycznej Saskiej Kępie, zależało im, żeby był wykończony na najwyższym poziomie. W trakcie prac projektowych przestrzeń została podzielona na dwie strefy, tak żeby mogła z niej wygodnie korzystać czteroosobowa rodzina. W części dla dzieci znalazły się pokoje dla syna i córki, każdy z osobną łazienką, a w części dla rodziców, ich sypialnia z łazienką oraz garderoba. Wspólną przestrzeń dla domowników i odwiedzających ich gości tworzy przestronny salon z otwartą kuchnią, gabinet, który jeśli jest taka konieczność, pełni rolę dodatkowego pokoju gościnnego oraz tzw. część gospodarcza z dużą pralnią i toaletą dla gości.

Mieszkanie robi wrażenie już od wejścia. Na wprost drzwi rzuca się w oczy efektowna szklana mozaika z kwiatowym wzorem zaprojektowanym specjalnie na zamówienie gospodarzy. Pomysłowym rozwiązaniem w przedpokoju jest wnęka z onyksem. Tu można przysiąść np. podczas ubierania butów. To rozwiązanie ukryto w dużej szafie na okrycia wierzchnie z frontami wykonanymi ze spieków kwarcowych Laminam, zakupionych w Dekorian Home.

Szlachetnych materiałów w tym apartamencie nie brakuje: egzotyczne forniry, postarzane lustra, tapety. Na podłogach deski od Chapel Parket przeplatane dużymi płytami imitującymi jasny, naturalny kamień. Salon od hallu oddziela regał zrobiony według projektu Viva Design, z chromowanym stelażem i półkami obitymi skórą. Za nim zaczyna się część wypoczynkowa z kominkiem i dużą biblioteką oraz wygodnymi skórzanymi sofami. Strefa dzienna płynnie łączy się z jadalnią. Przy dużym stole wspólny czas może spędzać nawet osiem osób. Stąd już tylko krok do świetnie zakomponowanej kuchni. To królestwo pani domu, gdzie liczą się nie tylko ergonomiczne rozwiązania, ale i estetyka.

W sypialni właścicieli pierwsze skrzypce gra wielkie łóżko. Tuż obok zaaranżowano garderobę z frontami z przydymionego szkła. Niewątpliwie reprezentacyjnym miejscem w części prywatnej gospodarzy jest ich łazienka. Centralną jej część zajmuje mebel pełniący rolę komody z dwoma wpuszczonymi w blat umywalkami oraz blatem granitowym.

Mija prawie rok, odkąd wprowadzili się do praskiego apartamentu. Do dziś wspominają udaną współpracę ze studiem Viva Design. Gdyby wnętrzarski magazyn nie trafił dwa lata temu w ich ręce, pewnie dziś byliby w innym miejscu… A jednak marzenia się spełniają!