Mieszkanie na Saskiej Kępie. Właściciel kolekcjonuje perły designu z lat 50. i 60.

Mieszkanie na Saskiej Kępie zostało zaprojektowane dla klienta zajmującego się wyszukiwaniem i restauracją polskich perełek design z lat 50 i 60. 

Wnętrze utrzymane jest w jasnych kolorach, aby stanowiło jedynie tło dla unikatowych mebli staranie wyselekcjonowanych przez inwestora. Nowe szafy i zabudowy meblowe w kolorze pistacjowym, dzięki swojej prostej formie nadają mieszkaniu współczesny charakter i nie stanowią konkurencji dla wyposażenia w stylu retro. Całości dopełnia oryginalna dębowa podłoga ułożona w jodełkę, która w zestawieniu z płytkami w kolorze lastryko stanowi świetną bazę dla mebli z okresu PRL.


Do mieszkania wchodzi się przez niewielki korytarz, w którym dzięki zmianie lokalizacji wejścia do kuchni zmieściła się duża szafa na ubrania i książki oraz szafka na buty, lustro i wieszaki. Salon to spora przestrzeń z dużą ilością okien i kącikiem jadalnym. Półotwarta w pełni wyposażona kuchnia daje spory komfort gotowania. Układ mieszkania uzupełnia niewielka sypialnia dla dwóch osób z miejscem do pracy, oraz praktyczna łazienka utrzymana w stylu reszty pomieszczeń.

Mieszkanie na Saskiej Kępie zaprojektowali architekci pracowni architektonicznej 2xKO Studio we współpracy z marką Hemma Store.

O architektach: 
2xKO Studio to pracownia architektoniczna powstała z zamiłowania do kreowania niepowtarzalnych przestrzeni. Udaje nam się to dzięki połączeniu doświadczenia i kreatywności z potrzebami naszych klientów. “Specjalizujemy się w projektowaniu architektury i wnętrzach, oraz tworzeniu wyjątkowych form przemysłowych. Nasze doświadczenie pozwala nam realizować projekty kompleksowo niezależnie od skali przedsięwzięcia. Zapewniamy obsługę inwestycji od koncepcji, aż po nadzór autorski. Nasze prace cechuje połączenie funkcjonalności z ponadczasową estetyką. W każdym projekcie zwracamy uwagę na najmniejsze detale, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, aby znaleźć najlepsze rozwiązania dopasowane do jego potrzeb” – tłumaczą architekci z pracowni architektonicznej 2xKO Studio.

Czytaj też: Wnętrza | Warszawa | Architektura w Polsce | Apartament | Mieszkanie | Architektura PRL

źródło: 2xKO Studio