Mieszkanie na starym mieście we Wrocławiu. Piękno różnorodnych form!

Mieszkanie na starym mieście we Wrocławiu znajduje się w kamienicy, a jego wnętrze powstało z połączenia dwóch oddzielnych lokali. Przy okazji odtworzony został pierwotny układ mieszkań w budynku.

W dawnej kawalerce powstał salon z jadalnią, a reszta mieszkania została zmodyfikowana pod względem funkcjonalnym, zgodnie z potrzebami mieszkającej tu rodziny. Inwestorzy byli otwarci na naszą wizję sugerując jedynie kierunek. Połączyliśmy proste formy z duża ilością koloru i naturalnych materiałów. To wszystko sprawiło, że wnętrze jest nam szczególnie bliskie.

Metryka Projektu: 
Tytuł: Mieszkanie na starym mieście we Wrocławiu
Autorzy projektu: Filip Symonowicz i Amelia Symonowicz
Biuro: Kohlrabi / Kohlrabi.pl
Realizacja: 08.2022
Zdjęcia: Stanisław Zajączkowski
Powierzchnia: 125m2

O pracowni:
Kohlrabi – wrocławskie biuro zajmujące się projektowaniem i aranżacją wnętrz. “Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie wnętrz funkcjonalnych, zgodnych ze stylem życia i dostosowanych do potrzeb ich użytkowników. Kolejnym krokiem jest kreowanie unikatowych przestrzeni, spójnych z oczekiwaniami klientów, wyczuciem estetyki oraz podkreślających charakter i „prawdę” danego miejsca.” – tłumaczą Amelia Symonowicz i Filip Symonowicz, architekci i założyciele pracowni Kohlrabi

AMELIA SYMONOWICZ – jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej na wydziale Architektury. Od 2014 roku zajmuję się projektowaniem architektury oraz wnętrz we wrocławskich pracowniach architektonicznych. W 2018 roku zdobyłam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń.

FILIP SYMONOWICZ  – jestem absolwentem Politechniki Śląskiej oraz Politechniki Wrocławskiej na wydziale Architektury. Od 2014 roku zdobywam doświadczenie w polskich pracowniach projektowych oraz w londyńskim biurze architektonicznym.

źródło: Kohlrabi.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Polscy projektanci | Wrocław | Wnętrza | Wrocław