Mieszkanie na Ursynowie pełne bieli i ponadczasowych dodatków

Właściciele nie chcieli poddawać się chwilowym trendom. W efekcie mieszkanie na Ursynowie w Warszawie wypełnił ponadczasowy design – wnętrze z biegiem lat ciągle będzie dobrze wyglądać.

Mieszkanie zaprojektowała Renata Blaźniak-Kuczyńska z pracowni Renee’s Interior Design. Powstało wnętrze inspirowane wschodnim minimalizmem. Właściciele ursynowskiego apartamentu od początku planowali, że stanie się on ich domem na długie lata. Renata Blaźniak-Kuczyńska wiedziała więc, że stoi przed nią zadanie stworzenia funkcjonalnego wnętrza, którego urok nie zblaknie z biegiem czasu. Charakterystyczny dla architektki styl – przytulny minimalizm – był zdecydowanym sprzymierzeńcem w tworzeniu ponadczasowej aranżacji . Znamienna okazała się też decyzja o zastosowaniu najwyższej jakości naturalnych materiałów takich jak drewno i kamień oraz sprawdzonych produktów polskich i światowych marek. Pełne wyczucia inspiracje orientem to ukłon w stronę wielkiej pasji Inwestorów – Azji.

Największym pomieszczeniem jest salon, który połączony z aneksem kuchennym tworzą strefę dzienną. Dominują tu chłodne odcienie szarości i błękit, które wzbogacono o złote detale. Na atmosferę wnętrza wpływa dębowa podłoga Citydesign i naturalne kamienie widoczne w aneksie kuchennym.

W strefie jadalnianej wzrok przykuwa dwukolorowy regał na książki. Mebel został wykonany na wymiar przez JFM Furniture. Stół polskiej marki Miloni to przykład spójnego połącznia klasycznego dębowego blatu i nowoczesnych metalowych nóg. Dobrze komponuje się on z jasnoszarymi welurowymi krzesłami na nóżkach ze złotej stali. Całość wieńczą charakterystyczne wiszące lampy Gubi, które spodobają się fanom designu. Przeciwległa strona salonu to przestrzeń wypoczynkowa. W oczy rzuca się tutaj geometryczny stolik kawowy polskiej marki Un’common, który stanowi nowoczesne połączenie marmuru i złotej stali. Młodych polskich projektantów z Un’common możecie wspierać wybierając ich produkty z naszego sklepu TUTAJ.

Część kuchenna jest niemal cała biała. Została oddzielona od strefy salonu monolityczną wyspą.


Ciepła w odbiorze jest sypialnia. Architektka połączyła tu żółte złoto z odcieniami grafitu, szarościami i bielą. Połączenie żółtego złota z odcieniami grafitu, szarości i bieli prezentują się nieco orientalnie. Z sypialni można bezpośrednio przejść do łazienki. Ta ostatnia utrzymana została w szarej stylistyce. Projektantka wykorzystała tutaj gresy z serii Aulla od Tubądzin. Podobne gresy pojawiły się w drugiej łazience. W sumie mieszkanie ma 100 m kw. powierzchni.

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Warszawa | Sypialnia

fot. Marta Behling/ Pion Poziom-Fotografia Wnętrz