Mieszkanie na warszawskiej Białołęce od CudnieBosko

Mieszkanie na warszawskiej Białołęce ma 60 m2 i leży niemal nad samą Wisłą. Należy do grafika, który ceni sobie minimalizm, światło i biel. Projekt autorstwa studia CudnieBosko.

Mieszkanie zaprojektowane zostało dla grafika, któremu zależało na przestronnym, funkcjonalnym, jasnym miejscu do życia. Głównym wyzwaniem w procesie projektowania stało się więc stworzenie minimalistycznego wnętrza na bazie bieli, drewna i odcieni zieleni. Ważnym elementem procesu było też umożliwienie bezinwazyjnej zmiany dodatków w każdym momencie.


Zgodnie z założeniami w ramach projektu w salonie powstał minimalistyczny biały aneks kuchenny z drewnianym blatem roboczym oraz strefą wypoczynkową w odcieniach szarości. Korytarz oraz sypialnia zostały także w bieli. Jedynie przez tkaniny w postaci żółtych zasłon w salonie czy miętowych w sypialni wprowadzony został kolor. Wyróżniającym się miejscem w całym mieszkaniu jest łazienka z intensywnym odcieniem szałwii na części ścian. Jednak biel tu także dominuje.Co ciekawe, w pierwotnym zamierzeniu, w mieszkaniu miało się pojawić tylko kilka roślin. Tymczasem idealne nasłonecznienie wnętrza sprawiło, że kwiaty pokojowe pokochały to mieszkanie. Właściciel zdecydował się nawet na adopcję wielu biurowych roślin w czasie ostatnich miesięcy pandemii. Zaadoptował także Tolę – suczkę ze schroniska, która doskonale odnalazła się w miejskiej dżungli.

Zobacz również: Apartament | Mieszkanie | Dom | Warszawa

Projekt mieszkania: CudnieBosko | www.cudniebosko.pl

Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska | www.wnetrzawobiektywie.pl

Stylizacja wnętrz: Marysia Szymańska