99-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli. Powstało z połączenia dwóch lokali

Mieszkanie na warszawskiej Woli ma 99 metrów kwadratowych i powstało w wyniku połączenia dwóch niezależnych lokali. Projekt wnętrza powstał w pracowni Ewa Stankiewicz Architekt

Projektowane mieszkanie powstało w wyniku połączenia dwóch oddzielnych lokali. Nowa przestrzeń miała odpowiadać na potrzeby 3 osobowej rodziny z mocno zaakcentowanym podziałem na przestrzeń publiczną i prywatną. Podział funkcjonalny jest mocno zaakcentowany poprzez wydzielenie dodatkowego wewnętrznego korytarza.

Właścicielom zależało na mieszkaniu ciepłym i jasnym ale również z akcentami dekoracyjnymi. Udało się to uzyskać poprzez strojną geometrię zabudowy meblowej oraz odpowiednie zestawienie materiałów: kamień – drewno – złote i czarne i dodatki. Najlepiej widać to w projekcie mebli kuchennych, blatu i podłogi.


Na szczególną uwagę zasługuje łazienka, która przedstawia współczesny sposób interpretacji lamperii w płytkach ściennych. Indywidualny projekt szafki łazienkowej z lustrem dodatkowo powiększa ją optycznie i nadaje oryginalnego charakteru.

O architektce: 
Ewa Stankiewicz – “Jestem architektem i architektem wnętrz, absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Praktykowałam w uznanych biurach w Polsce i w Niemczech. Wnętrza początkowo były dla mnie zainteresowaniem, a stały się pasją i pracą. Jako architekt w pierwszej kolejności tworzę atrakcyjną przestrzeń, a decyzje projektowe podejmuję w oparciu o przesłanki funkcjonalne. Unikam dekorowania i zdobienia. W trakcie procesu projektowego każdorazowo indywidualnie podchodzę do klienta tak, aby jak najlepiej odpowiedzieć na jego potrzeby. Staram się prowadzić go przez cały proces tak by realizacja projektu była przyjemnością. We wnętrzach promuję naturalne i ekologiczne materiały, a przy ich doborze współpracuję z uznanymi i zaufanymi dostawcami.” – czytamy na stronie Ewa Stankiewicz Architekt

Czytaj też: Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Warszawa

 

źródło: Ewa Stankiewicz Architekt