90-metrowe mieszkanie na Wilanowie, które powstało z kompromisu.

90-metrowe mieszkanie na Wilanowie należące do pary młodych prawników miało być przestronne, jasne a zarazem przytulne i domowe. Janek bał się bieli, którą z kolei bardzo forsowała jego partnerka Ola. Architektki z FUGA Architektura Wnętrz zaproponowały przełamanie wszechobecnej bieli wyrazistymi czarnymi akcesoriami – klamkami, lampami czy uchwytami meblowymi.

​Marzeniem Janka była beżowa sofa marki NAP i wielki telewizor, a Oli komoda vintage i pojemny regał na książki w salonie, który został stworzony przez zaprzyjaźnioną stolarnie wg naszego projektu. Kuchnia miała być przestronna i funkcjonalna z dużą ilością szaf, żeby wszystkie sprzęty można było pochować – to również autorski projekt FUGI. W głównej łazience udało się znaleźć miejsce na wannę wolnostojąca, dwie umywalki i duży prysznic.


Motywem łączącym cały apartament, oprócz bieli, akcentów czerni i szarości jest wzór jodełki – w kuchni na ścianie, w toalecie, czy pokoju kąpielowym, gdzie płytki na ścianie za wanną zostały specjalnie pocięte z wielkoformatowych płyt gresowych. Na zamówienie zostały wykonane również drzwi przesuwne w sypialni – marzenie Oli, za którymi schowana jest jej garderoba. “Mieszkanie od razu pokochałyśmy nie tylko my, ale i właściciele, którzy zaręczyli się już pierwszej nocy w nowym domu.” – dodają architektki

O architektach: 
FUGA Architektura Wnętrz to autorska pracownia założona przez dwie architektki wnętrz – Antoninę Sadurską i Katarzynę Burak. Pracowania jest efektem naszej pasji do pięknych i funkcjonalnych wnętrz, przedmiotów, miejsc i ludzi. W naszych projektach stawiamy przede wszystkim na dobre jakościowo materiały, ponadczasowy design i funkcjonalność wnętrz. Uważamy, że prostota i klasyka nigdy nie wyjdą z mody, dlatego też w zaprojektowanych przez nas wnętrzach można znaleźć elementy minimalistyczne, klasyki designu oraz przedmioty z historią. W każdej przestrzeni odnajdujemy unikatowość, którą staramy się podkreślić w procesie projektowania – w nowoczesnym budownictwie czy w zabytkowej kamienicy. Nasze projekty cechuje staranne opracowanie i wykonanie.

Czytaj też: Kawalerka  | Wnętrza | Warszawa | Polska

źródło: materiały prasowe / FUGA Architektura Wnętrz